21°C lekkie zachmurzenie

Koncert w wulkanie

Kiedy: 2017-03-24 , godzina: 19:00 | Gdzie: Płock

KONCERTY, Koncert wulkanie - zdjęcie, fotografia

Maciej Fortuna Słowiański „Koncert w wulkanie” to połączenie koncertu polskiej muzyki etnicznej z projekcją filmu zrealizowanego wewnątrz wulkanu na Islandii, gdzie muzycy wykonali koncert w jaskini magmowej na głębokości 120 metrów pod powierzchnią ziemi. Koncert wzbogacą wizualizacje bazujące na surowości wulkanicznego krajobrazu Islandii. Dopełniają je obrazy nagrane w Polsce. Połączenie to przenosi odbiorcę w tajemniczy świat dzikiej przyrody, światła i cieni. Całość nawiązuje do tematyki ludowej, jest przepojona symboliką słowiańską oraz elementami improwizowanymi.

Skład zespołu:

Maciej Fortuna - kompozycje, aranżacje, trąbka
Maria Jurczyszyn – wokal
Roman Chraniuk – kontrabas
Jakub Miarczyński – perkusja
Eryk Kozłowski - realizacja dźwięku
Maciej Szałek - obsługa techniczna
Przemysław Wawrzyniak – wideo


Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor i producent muzyczny prowadzący własne studio nagrań Fortuna Music. Poza tym, jest doktorem sztuk muzycznych i magistrem nauk prawnych, prowadzącym aktywną działalność artystyczną. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, Fortuna eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki i choć wiele z nich jest mu bliskich, nie chce zamykać się w żadnym z nich. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video. Jego twórczość jest doceniana przez krytyków polskich i zagranicznych.

Maciej Fortuna - polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny – wystąpi ze swoim projektem słowiańskim w POKiS-ie 24 marca o godzinie 19.00 w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa. Bilety na „Koncert w wulkanie” w cenie 30 zł

Koncert w wulkanie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się