7°C słabe opady deszczu

Bezpartyjni samorządowcy chcą do Sejmiku Mazowsza

94 kandydatów powalczy o 9 mandatów radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego w okręgu wyborczym nr 4 W październikowych wyborach samorządowych mieszkańcy Mazowsza wybiorą 51 radnych w 7 okręgach wyborczych. Okręg nr 4, tzw. płocko-ciechanowski, obejmuje swoim zasięgiem miasto Płock oraz powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński i żyrardowski. Jak informuje PKW w okręgu zamieszkuje 705 444 wyborców.


Kandydatem popieranym przez KWW Bezpartyjni Samorządowcy jest startujący z własnego komitetu w wyborach na burmistrza Wyszogrodu Paweł Kłobukowski, przedsiębiorca, wydawca, wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Podczas sobotniej konferencji KWW Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowano kandydatów tej listy w okręgu nr 4 w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego: Grażynę Pietrzak – wójta gminy Bodzanów w latach 2010-14, obecnie dyrektor wydziału polityki społecznej w Urzędzie Miasta Płońska, Żanetę Dąbrowską z zarządu płockiego Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, pracującą w firmie dystrybuującej środki do produkcji rolnej oraz Krzysztofa Pietrzaka – właściciela gospodarstwa sadowniczo-ogrodniczego, należącego do rady powiatu płockiego NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Moim hasłem na wybory są słowa: Prosto z krzaka od Pietrzaka - mówi kandydat do Sejmiku Mazowsza. "Jedynka" na liście chciałaby doprowadzić do lepszego skomunikowania się z Warszawą wszystkich miejscowości na Mazowszu, bo tam są miejsca pracy i łatwiej się żyje. - Na pytanie co z Płockiem, Drobinem, Radzanowem, Wyszogrodem, etc, etc. - przeniesiemy ludzi z tych miejscowości do Warszawy? - nie uzyskałem dostatecznej odpowiedzi. Każdy powinien sam tworzyć miejsce pracy.

Na Konferencję prasową, która odbyła się w Zajeździe Rybaki przyjechały kandydatki bezpartyjnych samorządowców z innych okręgów: Chewińska (Dobrowolska) Ludwika - zasłużona Mistrzyni Sportu, odznaczona m.in. srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Nauczycielka wf, sędzia sportowy, działaczka sportu szkolnego. Jej rekord krajowy z 1976 - 19.58 ciągle czeka na pobicie.1972 Monachium - kula. oraz Joanna Kobryń - malarka.

 

Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy:

1. WIERZBICKA Iwona Krystyna (62 l., Płock)
2. NIESIOBĘDZKI Roman Tadeusz (61 l., Ciechanów)
3. PIETRZAK Grażyna (48 l., Bodzanów)
4. WIŚNICKA Aleksandra (39 l., Chorzele)
5. AMBROZIAK Sławomir (57 l., Słubice)
6. SMOLORZ Józef Franciszek (60 l., Badów Górny)
7. DĄBROWSKA Żaneta (32 l., Dobrosielice)
8. WIECZOREK Marcin (44 l., Gostynin)
9. KOCYŁA Przemysław (38 l., Krasiniec)
10. SIECZKA Damian (23 l., Mława)
11. PIETRZAK Krzysztof Dariusz (45 l., Kosino)

WIADOMOŚCI, MIASTO PŁOCK - więcej informacji