13°C lekkie zachmurzenie

Bezsilni mieszkańcy os. Kochanowskiego

SPOŁECZNE, Bezsilni mieszkańcy Kochanowskiego - zdjęcie, fotografia

W ostatnich dniach rząd postanowił zatrzymać lawinę śmieci która dociera do Polski z Europy i nałożyć wysokie kary na tych, co śmiecą.

Ta walka ze śmieciami trwa od wielu lat i jest nieskuteczna. Już w roku 2010 funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej podjęli 51 interwencji na Mazowszu dotyczących nielegalnych wysypisk śmieci. Interwencje najczęściej kończą się nałożeniem grzywien w postaci mandatów karnych.

Jak sprawa nielegalnych śmietników wygląda w Płocku?

W  mieście Płock, widok śmieci na osiedlu nazywamy pieszczotliwie, "miejscem piknikowym". Na osiedlu Kochanowskiego, przed jednym z bloków zostało stworzone nielegalne miejsce piknikowe na którym znajduję się to wszystko, co w innych warunkach nazywamy śmietnikiem. Mimo apeli do wielu instytucji, które odpowiedzialne są za porządek w mieście, mieszkańcy są bezsilni.

Rząd podjąl walkę z mafią śmieciową nakładając coraz wyższe kary, nie moze jednak poradzić sobie z jednym człowiekiem, który sukcesywnie tworzy przed jednym z bloków własne miejsce przetrwania układając na trawniku przynoszone ze sobą "skarby".

 

Bezsilni mieszkańcy os. Kochanowskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, os.KOCHANOWSKIEGO - więcej informacji