3°C rozproszone chmury

Brąz płockich ratowników

konkursy, Brąz płockich ratowników - zdjęcie, fotografia

Drużyna z Płockiego Elektryka zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych po raz 24. Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Tegoroczny finał odbył się na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

 

W gdańskim finale wystartowało szesnaście ekip wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Województwo mazowieckie reprezentowane było przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, świeżo upieczonych mistrzów Mazowsza. Puchar dla zwycięzców ufundował prezydent RP Andrzej Duda.

Organizatorzy przygotowali na Wyspie Sobieszewskiej szesnaście stacji. Na jedenastu z nich trzeba było zająć się ofiarami różnych wypadków, na jednej udowodnić znajomość teorii. Cztery stacje miały charakter wypoczynkowy.

Uczestnicy Mistrzostw Polski nie znali scenariusza. Nie wiedzieli, co wydarzy się na kolejnych stacjach. Musieli przy tym działać pod presję czasu. Sędziowie oceniali sposób udzielania pierwszej pomocy. Sprawdzali również, czy ratownicy nie narażali na niebezpieczeństwo siebie i ofiar wypadków.

Jedną ze stacji była siłownia pod chmurką, gdzie ćwicząca z koleżankami dziewczyna upadła i uderzyła głową w kant jednego z urządzeń. Na innej stacji trzeba było udzielić pierwszej pomocy mężczyźnie, który został wyłowiony z wody, gdzie stracił przytomność.

Po dokładnym zsumowaniu punktów okazało się, że Mistrzostwo Polski zdobyło XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. Zwycięzcy otrzymali nie tylko puchar ufundowany przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale również prawo startu w Mistrzostwach Europy, które w tym roku organizuje Słowenia. Miejsce drugie wywalczyło I LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie, a trzecie – Zespół Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku.

 

Brąz płockich ratowników komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

konkursy, - więcej informacji