6°C lekkie zachmurzenie

Brązowy medal MPS zawodnika klubu LKS„Puncher”Płock

sport, Brązowy medal zawodnika klubu LKS„Puncher”Płock - zdjęcie, fotografia

W miniony październikowy weekend w Bornym Sulinowie rozegrane zostały tegoroczne XXXVII już Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim WT. W turnieju uczestniczyło 106 zawodników i zawodniczek reprezentujących 30 klubów z całej Polski w tym z Płocka. Reprezentantami naszego miasta byli dwaj zawodnicy Płockiego klubu LKS „Puncher”, Rafał Dobies i Piotr Maślanka. Obaj płocczanie rywalizowali w kategorii wiekowej seniorów w konkurencji walk pełno kontaktowych kyorugi.

Płocczanom przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi w tej dyscyplinie Rafał pierwszo roczny młodzieżowiec posiadający stopień 4 kup (niebieski pas), który zadebiutował w trudnym współzawodnictwie z seniorami w marcowym Pucharze Polski zdobywając tam brązowy medal tym razem zaliczył debiut w seniorskich Mistrzostwach Polski. I choć rozkręcał się z rundy na rundę zdobywając co raz więcej punktów tym razem musiał uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego przeciwnika Mateusza Lewalskiego 1 dan(czarny pas) z klubu KZ AZS UWM Olsztyn i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji zajmując ostatecznie 9 m-ce. Natomiast dla Piotra Maślanki 1 dan(czarny pas) barierą nie do pokonania okazał się najlepszy w tej kategorii wagowej obecnie w Polsce Karol Hołubowicz 1 dan(czarny pas) reprezentant klubu AZS AWF Warszawa(Mistrz Europy Młodzieżowców, brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów).

Piotr uległ mu w półfinałowej walce po trzech rundach zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając brązowy medal. Tym samym do zdobytego w marcu srebrnego medalu Pucharu Polski dołożył brązowy krążek Mistrzostw Polski Seniorów. Wartym podkreślenia jest fakt że jest to pierwszy w historii miasta Płocka medal Mistrzostw Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. W działającej w klubie LKS „Puncher” Płock dopiero od trzech lat sekcji taekwondo olimpijskiego, po ubiegłorocznych i tegorocznych sukcesach w zawodach rangi Pucharu Polski w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów oraz medalach zdobytych w zawodach rangi Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych młodzików i młodzieżowców przyszedł czas na pierwszy dla klubu medal seniorski MP. Wyjazd i uczestnictwo w turnieju zawodników klubu był sfinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.

Dla zainteresowanych treningami w LKS „Puncher” kontakt z trenerem tel. 601 437 068.

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji