13°C lekkie zachmurzenie

Czerwony Atrament - Open Coffee

Kiedy: 2017-11-16 , godzina: 18:00 | Gdzie: Czerwony Atrament

DOMY KULTURY, Czerwony Atrament Coffee - zdjęcie, fotografia

Dyskusje kobiet o kulturze, nauce i nowych technologiach.

Open coffee

Strefa Kobiet

16 listopada, godz. 18:00 – 20:00
Księgarnio-kawiarnia CZERWONY ATRAMENT
Wstęp wolny

Temat spotkania: Czy współczesna kultura sprzyja narcyzmowi?

 


Zapraszamy na piąte spotkanie z cyklu Open Coffee. Strefa Kobiet, otwarte dla wszystkich, bez względu na płeć. Wstęp wolny.

Tematem spotkania będzie pytanie: Czy współczesna kultura sprzyja narcyzmowi?

Punktem wyjścia do dyskusji będzie mocno już leciwa, ale nadal aktualna, książka Chritopher'a Lascha "Kultura narcyzmu. Amerykańskie życie w czasach malejących oczekiwań".

✔Czym są spotkania Open Coffee?

Open Coffee to spotkania przy kawie, podczas których dyskutujemy na temat kultury, nauki i nowych technologii. Nieskrępowana konstatacja lub kontestacja rzeczywistości, bo nie ma tematów tabu. Rozmawiamy o filozofii, sztuce, filmie i o wszystkim, co porusza nasze serca i umysły. Rozmawiamy też o polityce i religii, ale bez wrogości i agitacji.

✔Dla kogo

Zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od płci :)


✔Kim jesteśmy?

Dwie różne osobowości, które potrafią ze sobą rozmawiać i czerpać z tej rozmowy przyjemność. Możecie do nas dołączyć.
 

Monika Mioduszewska-Olszewska – kulturoznawczyni, feministka; pracuje jako konsultantka programowa w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, jest płocką koordynatorką ogólnopolskiej Antyprzemocowej Sieci Kobiet i międzynarodowej akcji przeciwko przemocy wobec kobiet One Billion Rising/Nazywam się Miliard. Interesuje się prawami kobiet, teatrem zaangażowanym społecznie, edukacją, literaturą – zwłaszcza kryminalną, filmem, historią - zwłaszcza z perspektywy kobiet i kuchnią.

Małgorzata Gontarek – związana z branżą nowych technologii, marketingiem internetowym i polską sceną startupową. Radośnie realizuje się w kilku projektach m.in jako właścicielka agencji interaktywnej WebTango.pl oraz ogarnia kilka ngo, takich jak Fundacja Startup Poland, Fundacja Pierwsze Miejsca. W Płocku rozwija projekt Startup Płock, który ma na celu stworzenie ekosystemu startupowego i integrację branży new tech. Organizatorka takich wydarzeń, jak m.in. Płockamp, Czwartek Social Media, Startup Weekend W-wa, Startup Weekend Kids, Startup Europe Week, Targi Innowacji i Nowych Technologii. Zainteresowania: samotne bieganie, neuropsychologia, nowe technologie i filozofia.

 

 

 

Czerwony Atrament - Open Coffee komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

DOMY KULTURY, MIASTO PŁOCK - więcej informacji