3°C rozproszone chmury

Dekalog na wybory samorządowe

 Zbliżają się wybory samorządowe. Polskie Stronnictwo Ludowe podczas konferencji prasowej w Nowym KInie Przedwiośnie przedstawiło dekalog wartości z którymi chce iść do wyborów. Rozrzucone litery dekalogu tworzą nazwę NASZ PŁOCK.

zaa N gażowanie, norm A lność, S zacunek, przy Z woitość,  ws P ółpraca, brak k Ł amstw, rzeteln O ść, mieszkań C y, K omunikacja

optymizm.

N - zaa-N-gażowanie, z pasją podchodzimy do wypełniania naszej społecznej funkcji i w taki sposób będziemy nadal działać.

A - norm-A-lność, będziemy sobą nie będziemy udawać kogoś, kim nie jesteśmy, nie tworzymy sztucznych kreacji, będziemy spokojnie i  rzeczoworozmawiać z mieszkańcami, niezależnie od problematyki.

S - S-zacunek, będziemy kierowali się z szacunkiem do wszystkich mieszkańców, również do konkurencji. Szanujemy inne poglądy, bo wiemy, że w samorządzie rozbieżność zdań to normalna sprawa.

Z - przy-Z- woitość, nie zamierzamy uczestniczyć w kampanijnym "wyścigu" na nierealne obietnice, ani w czarnym "PR" i deprecjonować konkurentów politycznych.

P - ws-P-ółpraca, dla dobra Płocka będziemy współpracować z każdym, bez patrzenia na legitymacje partyjne, współpracować będziemy z sąsiednimi samorządami powiatu i województwa. Radami Osiedla, stowarzyszeniami, ROD-ami etc, etc.

Ł - brak k - Ł-amstw, nie będziemy oszukiwać. każdy z radnych rozliczy się ze swoich obietnic z poprzedniej kampanii, przedstawi, co udało się zrobić, a co nie, nie będziemy składać obietnic, co do których nie mamy narzędzi do realizacji.

O - rzeteln - O - ść, odpowiednie podejście do nawet wydawałoby się nieważnej sprawy, reagowanie na prośby mieszkańców, rzetelne posługiwanie się danymi, uczciwa ocena stanu rzeczy.

C - mieszkań - C - y, chcemy działać w pełnej współpracy z mieszkańcami. To mieszkańcy i ich potrzeby mają być w centrum zainteresowania. Wszystkie nasze działania sprowadzają się do tego, zeby lepiej się żyło mieszkańcom naszego miasta.

K - K - omunikacja, wszyscy będziemy aktywni w social media, będziemy odbierać telefony i uczestniczyć w tysiącu spotkań, wydarzeń, akcjach charytatywnych itd.

OPTYMIZM - chcemy zarażać optymizmem, zbudować nowe spojrzenie na nasze piękne miasto, podkreślać wspólne sukcesy samorządu i mieszkańców, chcemy być uśmiechnięci a nie naburmuszeni.

– Będą nowe twarze, to pewne – potwierdził Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, . – Doszliśmy do wniosku, że jest bardzo wielu ludzi, którzy nie mają zdeklarowanych poglądów politycznych. Dla nich też znajdzie się miejsce na naszych listach. Chcemy z takimi osobami współpracować

– Wśród naszej drużyny mamy wielu tych, którzy najlepiej rozumieją potrzeby samorządowe  To przedstawiciele rad osiedlowych i różnych stowarzyszeń, działających na rzecz Płocka – społecznicy .- porozumienie społeczne w Płocku jest już faktem, czego dowodem są osoby, które od lat działają na rzecz lokalnych społeczności. - mówił Tomasz Kominek, radny miasta i przewodniczący klubu PSL w Radzie Miasta Płocka Wielu z nich można było spotkać na sobotniej konferencji prasowej PSL w Nowym Kinie Przedwiośnie

 

Dekalog na wybory samorządowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

POLITYKA, MIASTO PŁOCK - więcej informacji