3°C rozproszone chmury

Dość trucia Płocka - odpowiedź Orlenu

PKN Orlen - wiadomości ze Spółki , Dość trucia Płocka odpowiedź Orlenu - zdjęcie, fotografia

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami, zawartymi m.in. w petycji skierowanej do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego w dniu 21.06.2018 roku „Dość trucia Płocka!”, chcielibyśmy wyjaśnić niektóre kwestie dotyczące PKN ORLEN.

Wśród wielu nieprawdziwych stwierdzeń szczególnie należy wskazać informacje:

(…) na skutek awarii w płockiej petrochemii (…) – Nie jest to prawda, ponieważ nie było awarii w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku. Zwiększona emisja dwutlenku siarki, do której doszło 12 czerwca, była efektem zaburzeń technologicznych podczas uruchamiania i podnoszenia obciążenia na jednej z instalacji Koncernu. Mimo chwilowo większej emisji związków siarki nie doszło do przekroczenia żadnych norm, co potwierdziły odczyty płockich stacji pomiarowych.

(…) całe miasto zostało skażone (…) – To nie jest prawda. Płock nie został skażony. Gdyby miało miejsce skażenie zostałyby uruchomione służby ratownicze, alarmy, przyjęcia do szpitali, etc. - nic takiego nie miało miejsca.

3. (…) Żadne informacje o skażeniach nie były przekazywane mieszkańcom. (…) – informacje o skażeniach nie były przekazywane, ponieważ takie skażenie nie wystąpiło. Spółka poinformowała o zdarzeniach.
W kontekście informacji zawartych w petycji pragniemy przypomnieć, że polskie normy najczęściej wywodzą się wprost z Dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących oczekiwanej jakości powietrza a nie kiedy są nawet bardziej rygorystyczne niż te zalecane przez UE, a PKN ORLEN nigdy nie przekroczył obowiązujących norm stężeń substancji w środowisku.

 

Dość trucia Płocka - odpowiedź Orlenu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

PKN Orlen - wiadomości ze Spółki , MIASTO PŁOCK - więcej informacji