2°C bezchmurnie

Dwa medale płocczanina w Pucharze Świata w kickboxingu

sport, medale płocczanina Pucharze Świata kickboxingu - zdjęcie, fotografia

W dniach 17 – 20 maja zgodnie z kalendarzem WAKO(World Asociation Kickboxing Organization) największej światowej federacji kickboxingu w Budapeszcie(Węgry) rozegrana została co roczna kolejna już 24 edycja Pucharu Świata w Kickboxingu (Hungarian Kickboxing World Cup). Jest to jeden z najwyższej rangi turniejów w kickboxingu jakie są rozgrywane na świecie. Turniej był przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Współzawodnictwo odbywało się jednocześnie na dwunastu matach oraz trzech ringach. Rywalizowano w wszystkich formułach walki, czterech planszowych: pointfighting, light-contact, kick-light, musical-form oraz w trzech ringowych: full-contact, low-kick i K-1 rules. Do turnieju zgłosiło się łącznie 2473 uczestników reprezentujących 37 państw z całego świata. Wśród nich nie zabrakło licznej reprezentacji Polski a w niej jednego reprezentanta Płocka, był nim Piotr Maślanka zawodnik klubu LKS „Puncher” Płock.

Piotr po intensywnych przygotowaniach m.in. pod okiem trenera Kadry Narodowej zgłosił się i wystartował w swojej koronnej formule pointfighting oraz aż w dwóch kategoriach wagowych swojej -84kg i wyższej -94kg. Mający już na koncie kilkanaście medali wszystkich kolorów Mistrzostw Polski oraz złote i srebrne medale Pucharu Europy jako efektowne dopełnienie krajowych i europejskich zdobyczy medalowych postawił sobie kolejny jeszcze wyższy cel tym razem światowej rangi Płocczanin będący jednocześnie trenerem zawodników w Płockim klubie LKS „Puncher”. Tym razem również nie zawiódł i wrócił z zdobytymi 2 medalami, srebrnym w kat. wag. -84kg i brązowym w kat. wag. -94kg).

Wyjazd i uczestnictwo w turnieju zawodnika klubu był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.

Dla zainteresowanych treningami kickboxingu kontakt tel. z trenerem 601 437 068.

Dwa medale płocczanina w Pucharze Świata w kickboxingu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji