6°C całkowite zachmurzenie

Dwie wystawy w TNP

WYSTAWY, wystawy - zdjęcie, fotografia

Towarzystwo Naukowe Płockie zaprasza na dwie wyjątkowe wystawy - zabytkowych podręczników i Boskiej Komedii Dantego z 1487 roku. Pierwszą już możemy oglądać. Druga z nich czeka na zwiedzających w poniedziałek.

W czwartek 15 października o godz. 13 zostanie otwarta wystawa zabytkowych podręczników szkolnych, a wykład wprowadzający wygłosi Tomasz Zbrzezny. Wystawa ta prezentuje dawne podręczniki szkolne do nauki przedmiotów takich jak: historia, literatura, fizyka, arytmetyka, geometria, algebra, kaligrafia, botanika, geografia, zoologia i inne.

Wystawa będzie czynna do 15 grudnia w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 8 - 15 oraz w czwartki w godz. 10 - 18, wstęp wolny.

Druga z proponowanych wystaw, to pokaz jednego z największych skarbów w zbiorach TNP, inkunabułu „Boskiej Komedii” Dantego wydanej w 1487 r. Podczas otwarcia 19 października o godz. 17 prelekcję wygłosi dr Marcin Lutomierski.

Oryginał cennego dzieła będzie można zobaczyć przez szybę gabloty, ale dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii można będzie przejrzeć strona po stronie całą księgę w formacie cyfrowym.

Wystawa będzie czynna do 30 października w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 8 - 15 oraz w czwartki w godz. 10 - 18, wstęp wolny.

Źródło: UMP

Dwie wystawy w TNP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

WYSTAWY, MIASTO PŁOCK - więcej informacji