11°C rozproszone chmury

Dzisiaj działania „NOGA Z GAZU”

NA SYGNALE, Dzisiaj działania „NOGA GAZU” - zdjęcie, fotografia

Od początku 2018 roku kierujący pojazdami w Płocku i powiecie płockim spowodowali 115 zdarzeń drogowych, gdzie podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 13 osób, a 134 zostały ranne.

Mając zatem na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dzisiaj tj. 27.07.2018r. na terenie działania KMP w Płocku, prowadzone są działania pod nazwą „NOGA Z GAZU!”

Celem działań jest uświadomienie kierującym jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu.

Kolejnym celem jest rozpowszechnienie za pośrednictwem środków masowego przekazu informacji na temat problemu polegającego na powszechnym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości przez kierujących oraz skutków zdarzeń drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu, a także podejmowanych przez Policję działań zapobiegawczych w tym zakresie.

W konsekwencji poprzez takie działania, policjanci mają nadzieję na zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla przekraczania dozwolonych prędkości przez kierowców.

Nadesłał: asp. szt. K. Piasek

Dzisiaj działania „NOGA Z GAZU” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji