2°C bezchmurnie

Ekonomiczny Blog Płocczanina

blogi, Ekonomiczny Płocczanina - zdjęcie, fotografia

Witam na moim blogu o tematyce ekonomicznej. Z wykształcenia, a także z zainteresowań jestem ekonomistą i interesuję się finansami. Jako że pracuję w innym zawodzie, to chociaż mogę sobie popisać w dziedzinie, która mnie interesuje. Często też na własne potrzeby dokonuję różnych analiz, którymi chętnie się podzielę z innymi.

Ze względu na fakt, że Onet likwiduje swoją platformę blogową blog.pl,  gdzie dotychczas prowadziłem bloga. Postanowiłem poszukać nowego miejsca do blogowania. Przejrzałem popularniejsze platformy i co się okazuje? Wirtualna Polska robi to samo likwidując platformę bloog.pl. Nie dawno TokFM zlikwidował swoich blogerów, a nadmienię jeszcze, że na blog.pl wylądowałem ponieważ zostałem z musu przeniesiony wraz z innymi blogerami z Newsweeka. Wniosek nasuwa się prosty tym wielkim portalom i platformom nie można ufać.  Dlatego postanowiłem poszukać jakiejś lokalnej platformy, a jako że jestem z Płocka to trafiłem na nPłock.

Decyzja Onetu szczególnie jednak mnie zaskoczyła, bowiem oni bodajże kupili, a nie stworzyli platformę blogową. Jednak widać, że Onet już jest tak wielki, że 2 mln użytkowników miesięcznie to dla nich gra nie warta świeczki.

Cały problem polega na tym, że nawet nie dadzą zrobić przekierowania ze starego bloga w nowe miejsce, tylko po prostu likwidują, a ludzie którzy tam prowadzili swoje blogi mogą się pocałować…

Ja może nie jestem jakimś znanym blogerem, ale było tam takich wielu, czy to polityków, czy innych osób publicznych, czy nawet jakichś pseudo „celebrytów”. No ale Onetu to nie obchodzi. W każdym razie mam nadzieję, że nPłock okaże się trwałą platformą i portalem.

Ogólnie interesuję się ekonomią i finansami.  Zdarzało mi się już publikować różne recenzje i opinie o bankach oraz produktach bankowych jak np. BGŻ - Optima. Z BGŻOptima akurat dość sporo korzystam z lokat i konta oszczędnościowego. Poza tym uważam, że lokata Bezkarna i Bezkompromisowa to jedne z najlepszych na rynku obok lokat Happy w Idea Banku. Ogólnie poruszam się w zakresie produktów finansowych, z których sam korzystam na własny użytek.

Ekonomiczny Blog Płocczanina komentarze opinie

  • gość 2018-01-27 10:40:45

    Onet wszystko ostatnio likwiduje po kolei. Z tego co zauważyłem Wirtualna Polska też sporo starych serwisów zamykała. Dla mnie to niezbyt zrozumiałe, bo przecież serwery nie są aż takie drogie. Reklamy wszędzie dodają, to powinno być rentowne.

Dodajesz jako: Zaloguj się

blogi, MIASTO PŁOCK - więcej informacji