3°C rozproszone chmury

Emerytura bez podatku. - Głos płockich seniorów usłyszano w Warszawie

Z okrzykiem "Godne życie a nie głodne" i  "Godne życie emerytów" przeszli w piątek, 20 kwietnia ulicami Płocka płoccy seniorzy. Pokojowy protest seniorów odbił się szerokim echem w całej Polsce. Głos z Płocka został usłyszany w Warszawie. W dniu dzisiejszym, tj. 24 kwietnia,  Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski zinaugurowali w Płocku w Centrum Aktywności Seniora ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Emerytura bez podatku".

– To jest nasz sztandarowy postulat skierowany do osób, którzy całe życie poświęcili pracując dla Polski. Odrzucili nasz projekt „Emerytura bez podatku” w Sejmie, zatem zgłosimy go jako projekt obywatelski. Nie odpuścimy tej sprawy! – zapowiada Piotr Zgorzelski.

- My nie wejdziemy w żadną koalicję po kolejnych wyborach, jeżeli nie będzie gwarancji realizacji tego projektu, to jest nasz warunek, o którym mówimy już dziś - zapowiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Dopóki ja będę prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego, nie pozwolę na to, żeby podpisać umowę koalicyjną bez gwarancji realizacji jako numer jeden tego projektu. To jest nasze "500 plus". Jeżeli ktoś uważa, że ten marsz był przeciwko komuś, to jest w głębokim błędzie. Jeżeli ktoś przyjmuje, że ta ustawa jest przeciwko komuś, to jest w głębokim błędzie i my go z tego błędu wyprowadzimy. Nie chcemy integrować ludzi w oparciu o zawiść i nienawiść. To nie jest droga, którą ja przyjmuję. To jest droga na skróty, która nigdy nie przynosi nic dobrego. 

 - Cieszę się, że własnie w Płocku rozpoczyna się ta akcja - mówił Andrzej Nowakowski. - To właśnie w Płocku powstała pierwsza w Polsce Płocka Rada Seniorów, bardzo aktywnych ludzi, którzy mi jako prezydentowi podpowiadają, co warto robić dla seniorów i staram się wychodzić naprzeciw tym postulatom [...] Jesteśmy tu razem bez względu na szyldy i barwy, łączy nas przede wszystkim jedno, chcemy, żeby seniorzy mogli po prostu godnie żyć. 

Piosenką "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" chór seniorów wyśpiewany wspólnie z organizatorami konferencji prasowej wprowadził prezesa PSL w nostalgiczny nastrój przypominajacy dzieciństwo i ojca.


W konferencji oprócz seniorów udział wzięli: 
- Prezes PSL, Poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak- Kamysz
- Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski
- Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Zastępca Prezydenta Miasta Płocka Roman Siemiątkowski
- Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski
- Sekretarz Powiatu Płockiego, Radny Miasta Płocka Michał Twardy
- Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Radny Miasta Płocka Tomasz Kominek 
- Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Okręgowego z siedzibą w Płocku Jagoda Korneszczuk 
- Inicjator marszu "Godne Życie Seniorów" w Płocku Jacek Strzeszewski
- Przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza Anna Derlukiewicz 
- Prezes Stowarzyszenia Miłośników i Sympatyków Osiedla Ciechomice Ewelina Ambroziak

Prezes PSL, Poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak- Kamysz podziękował Seniorom z Płocka za miłą gościnność i zaprosił do wspólnego zdjęcia.

Emerytura bez podatku. - Głos płockich seniorów usłyszano w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji