2°C bezchmurnie

„GEDEON – KUŹNIA WOJOWNIKÓW”

SPORTY WALKI, „GEDEON KUŹNIA WOJOWNIKÓW” - zdjęcie, fotografia

W ostatni weekend 10-11 lutego odbyły się MISTRZOSTWA MAZOWSZA JUNIORÓW oraz MISTRZOSTWA PŁOCKA KADETÓW w Boksie Olimpijskim organizowane przez Wisłę Płock - sekcja boksu . W Mistrzostwach wzięły udział klubu sportowe z Warszawy, Radomia, Ostrołęki, Ostrowa Mazowieckiego, Płońska , Włocławka, Wołomina , Wyszkowa, Piaseczna, Raszyna i Wyszkowa . W tym szerokim spektrum zawodników miasto Płock reprezentowały dwa kluby Wisła Płock Sekcja Boksu oraz UKS GEDEON PŁOCK pod opieką trenera Piotra Woźnickiego. UKS GEDEON wystawił do walki w ringu swoich Kadetów , którzy co ciekawe na co dzień trenują boks tajski MUAY THAI , gdzie oprócz pięści do zadawania ciosów dozwolone są łokcie , kolana i w tym sporcie walki równolegle ważne do pracy rąk są kopnięcia. Stąd zawodnicy mieli zakodowane zupełnie inne kombinacje ciosów i zachowanie w walce . Założeniem trenera było aby zawodnicy potraktowali start w zawodach jako walki treningowe i zdobycie nowych doświadczeń . Abstrahując to tak, jakby piłkarz ręczny grał w piłkę nożna. Mimo tego zawodnicy Gedeona zaskoczyli wszystkich wynikami. Płocki Klub Gedeona reprezentowało 5 kadetów w różnych kategoriach wagowych:

Maciej Skubiszewski w wadze do 57 kg stoczył ciężką walkę z Jakubem Sulęckim, z klubu Lanowski Boxing Team która po 3 rundach w ringu przyniosła mu 3 miejsce.

Jakub Rutkowski w wadze do 63 kg swoją debiutancką walkę ringową stoczył z Filipem Kobos z M&J KO Boxing Płońsk z werdyktem punktowym na korzyść przeciwnika.

Wiktor Liński w wadze do 66 kg w finałowej walce o Mistrzostwo spotkał się oko w oko z Tomaszem Strzałkowskim z braterskiej Sekcji Boksu Wisła Płock. Ta pełna emocji i zaangażowania kibiców walka werdyktem sędziów dała tytuł zawodnikowi Wisły . Jednak poziom walki i postawa zawodnika Gedeona dla którego był to debiut w ringu budzi szacunek .

Alan Mikosza w wadze +81 kg z niesamowitym zacięciem w ringu i impetem pokonał przez nokaut w walce finałowej Kacpra Karczewskiego z RKB Boxing Radom i zostaje Mistrzem Płocka Kadetów !!!!

Kacper Znajewski w kat do 80 kg w eliminacjach kończy przed czasem w II rundzie pojedynek z Piotrem Olszewskim KS Raszyn i awansuje do finału. W kolejnym dniu zawodów wchodzi na ring po raz drugi i w spektakularnym pojedynku z Mateuszem Szewczykem z Champion Wołomin w I rundzie walkę kończy przed czasem i zdobywa tytuł Mistrza Płocka Kadetów w swojej wadze oraz szacunek publiczności i statuetkę Najlepszego Płockiego Kadeta zawodów !!!!!

Gedeon zaskoczył wszystkich , zawodnicy klubu startując w niekoniecznie kompatybilnej dyscyplinie niż trenowanej na co dzień zdobyli w różnych kategoriach wagowych kadetów dwa Mistrzostwa , jedno v-ce mistrzostwo i dwa III-cie miejsca . Świadczy to o dużej wszechstronności treningowej prowadzonej przez trenera Piotra Woźnickiego . - Klub rozwija się dynamicznie , mamy klubowiczów w szerokim spectrum wiekowym od dzieci sześcioletnich, młodzież, kobiety i mężczyzn bez górnej granicy wiekowej . Staram się aby treningi były zróżnicowane , zapraszam trenerów innych dyscyplin na uzupełnianie umiejętności zawodników, organizujemy również zajęcia gdzie techniki różnych sportów walki są mieszane. Zdobyte przez kadetów tytuły oraz ich postawa w ringu upewnia mnie w przekonaniu że obrałem dobry kierunek i skuteczność treningową – mówi Piotr Woźnicki, trener UKS Gedeon - na pewno będziemy przeć do przodu , startować w coraz większej ilości zawodów i turniejów a przede wszystkim sukcesywnie i ciężko trenować dla osiągnięcia dalszych sukcesów. Jednocześnie zapraszam do dołączenia do naszej klubowej społeczności jeśli nie dla przyszłych startów to dla samego sportu , zdrowia, aktywności i przynależności do naszej „ gedeońskiej rodziny” bo dzięki członkom atmosfera jest niepowtarzalna. Klub i sala treningowa mieści się na Podolszycach , ul. Hubalczyków 7 ( pawilony)

„GEDEON – KUŹNIA WOJOWNIKÓW” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPORTY WALKI, MIASTO PŁOCK - więcej informacji