3°C rozproszone chmury

GEDEOŃCZYK VICE MISTRZEM ŚWIATA K1!!!

GEDEOŃCZYK VICE MISTRZEM ŚWIATA K1!!! Wielka radość , duma i prestiż dla miasta Płocka i klubu Gedeon Płock . Młody wojownik Kacper Znajewski jako jedyny płocczanin zasilił szeregi polskiej kadry ISKA na Mistrzostwach Świata Iska 2018 Ukraina. Mistrzostwa odbywały się od 1 do 6 maja w Kijowie w stylach walki Muay Thai , K1, Full, Light i Semi Kontakt.

Kadrą polskich zawodników zajmował się Tomasz „Maku „ Makowski a jednym z gości honorowych jak i osób wspierających oraz dekorujących medalistów Mistrzostw Świata ISKA był Mistrz Świata w boksie oraz były Mistrz świata federacji Iska Vitalij Kliczko. Siedmiu polskich kadrowiczów zdobyło na Mistrzostwach 3 złota , 5 srebrnych medali oraz 2 brązowe różnych kategoriach . Pośród tego doborowego towarzystwa nasz młody, zaledwie 16-letni płocczanin Kacper Znajewski, który po pokonaniu zawodnika Ukraińskiego zdobywa srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Świata ISKA 2018 w K-1 w wadzie 75KG . Złoto w tej kategorii wywalczył zawodnik z Niemiec po ciężkiej finałowej walce z Kacprem . Wielki sukces dla Kacpra Znajewskiego jak i prestiż dla miasta Płocka i klubu w którym zawodnik zaczął swoją przygodę ze sportami walki .

Na co dzień Kacper trenuje w UKS GEDEON Płock pod okiem tytułowanego wielokrotnie zawodnika i trenera Piotra Woźnickiego i to właśnie w tym klubie rozpoczął swoją przygodę z Muay Thai w 2014roku. Już po 1,5 roku intensywnych treningów wystartował w Mistrzostwach Polski Dzieci i Kadetów w Żarach, potem wielokrotnie wychodził na ring na Mistrzostwach w Kaliszu, Kielcach, oraz wielu turniejach w rożnych formułach aby zdobywać doświadczenie ringowe i nierzadko tytuły, m.in.; Mistrzostwo Płocka w Boksie Olimpijskkim 2018

Kacper jest niezwykle zmotywowanym i ambitnym wojownikiem a przy tym fajnym i inteligentnym chłopakiem. Takie zacięcie, umiejętność szybkiego i reaktywnego myślenia powoduje szybki przyrost umiejętności i techniki walki, potem siła i charakter - ocenia trener Gedeon’a Piotr Woźnicki – myślę że to dopiero początek jego drogi , a w klubie i u mnie zawsze znajdzie wsparcie i możliwości rozwoju. A sam Kacper ? Walczy bo lubi- proste , od zawsze chciał trenować i zaczął w Gedeonie realizować swoje marzenia i jak widać szybkim krokiem prze do przodu.

Zdobyty tytuł tylko wzmaga apetyt i już szuka możliwości dalszych walk , turniejów , mistrzostw….czego więcej potrzeba? Motywację i umiejętności ten młody zawodnik już posiada więc jedyne, co potrzeba do dalszego rozwoju kariery to oczywiście wsparcie finansowe i sponsoring zarówno na zakup sprzętu jak i finansowanie turniejowe . Tu zwraca się do firm prywatnych , instytucji wsparcia inicjatyw sportowych i miast płocka . Warto zainwestować w tego zawodnika i taką formę promocji i reklamy dla rozpropagowania marki oraz firmy czy instytucji jako mecenasa sportów walki na fali wzrastającej popularności tego rodzaju sportu. Kacper jako uczeń ostatniej klasy Gimnazjum nr 8 w Płocku dalszą naukę zamierza kontynuować również w mieście Płock szukając jednocześnie możliwości dalszego rozwoju sportowego by z czasem przejść na zawodowstwo .

Obecnie wspólnymi treningami , wsparciem oraz super atmosferą klubową niezmiennie cieszą się trenujący w UKS GEDEON Płock który zaprasza do dołączenia do teamu , gdyż nabór trwa całym rokiem bez ograniczeń wiekowych czy płci . Informację o klubie , wydarzeniach i relacje o codziennych zmaganiach trenujących można znaleźć w mediach społecznościowych

Facebook. Kontakt; [email protected]

GEDEOŃCZYK VICE MISTRZEM ŚWIATA K1!!! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji