11°C rozproszone chmury

Jak wybielić zęby w domu

Pośród wielu przyczyn przemiany odcienia zębów do najpopularniejszych należy palenie papierosów oraz picie kawy oraz herbaty w dużych dawkach. Przyczyną powstania przebarwień jest ponadto osad nazębny, a w czasie dojrzewania znaczący wpływ na przemianę odcienia zębów mają antybiotyki.

Efektywne wybielanie zębów nie musi kojarzyć się z wizytą w gabinecie stomatologicznym w Koninie. Domowe zabiegi wybielania zębów są równie efektywne jak te przeprowadzane w gabinecie dentystycznym. Natomiast przed zastosowaniem metody wybielania domowego należałoby skonsultować się z lekarzem stomatologiem żeby dowiedzieć się czy określonym środkiem nie zaszkodzimy własnym zębom.

Paski, nakładki z żelem czy może pasta ?

Najpowszechniejsze jest stosowanie pasków wybielających. Przykładem są paski Crest. Paski pokryte są specjalistycznym żelem wykorzystywanym przez stomatologów w gabinetach. Żel przenika także pod szkliwo likwidując głębokie uporczywe przebarwienia. Pasków używamy raz dziennie. Zestaw obejmuje 28 pasków, które starczają na 14 aplikacji: 14 pasków przeznaczonych jest na łuk dolny, kolejnych 14 na łuk górny. Forma ta jest zarówno bezpieczna jak również efektywna. Podobno rezultat rozjaśnianie zauważalny jest już po paru dniach.

Występuje też na rynku obszerna paleta żeli wybielających. Do ich wykorzystania będziemy potrzebowali specjalistycznych nakładek przystosowanych do łuku zębowego jest to istotne gdyż nieodpowiednio dostosowana nakładka uniemożliwi uzyskanie obranego celu. Jednym z najpowszechniejszych żeli wybielających na rynku jest „biała perła” . Żel ten nie tylko wybieli nasze zęby, a także dzięki zawartości fluoru warunkuje dla nich skuteczną ochronę. Rezultaty wybielania ponoć są zauważalne już po kilku zastosowaniach oraz widoczne są do jednego roku, ale w wielu przypadkach były widoczne dłużej.

Możemy spotkać się też z pastami wybielającymi, których na rynku mamy ogromny wybór. Należy natomiast pamiętać, że używanie past wybielających jest najmniej efektywną formą wybielania zębów. Możemy je używać góra 2 tygodnie po dłuższym czasie użytkowania nasze zęby mogą stać się drażliwe, możemy też czuć dyskomfort.

Wybielanie zębów na ” własną rękę”

Niewątpliwie od dawna popularne są formy wybielania zębów na tzw. własną rękę za pomocą domowych sposobów, jak np. wybielanie zębów sodą , solą lub za pomocą cytryny natomiast nie zalecamy ich. Formy te działają negatywnie na nasze szkliwo powodując jego erozję. Z kolei soda jest składnikiem wielu past do zębów a wiec używanie jej w nadmiarze nie ma żadnego sensu i nawet może działać negatywnie na nasze zęby. W Internecie możemy odnaleźć mnóstwo tematów na temat wybielania zębów za pomocą wyciągu z cytryny. Niestety wyciąg cytryny działa szczególnie groźnie na środowisko w jamie ustnej i może doprowadzić nawet do powstania próchnicy czy stałych wręcz przebarwień szkliwa. Te formy wybielania radzimy wykluczyć.

Dla osiągnięcia pożądanego rezultatu proponujemy natomiast stosować się do metod zasugerowanych przez nas wcześniej na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie. Przed podjęciem decyzji o wybielaniu sugerujemy skonsultować się ze stomatologiem w celu zdobycia fachowej rady odnośnie doboru formy wybielania.

Jak wybielić zęby w domu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

JAK TEMU ZARADZIĆ, MIASTO PŁOCK - więcej informacji