2°C bezchmurnie

Jak zezłomować auto?

Twój staruszek na czterech kołach odmówił posłuszeństwa a Ty masz już dość ciągłych napraw? Decyzja o zezłomowaniu nie przychodzi z łatwością, zwłaszcza, jeśli samochód miał dla nas wartość sentymentalną, niekiedy jest jednak koniecznością. Stajesz po raz pierwszy w życiu zezłomowaniem auta i nie wiesz kompletnie jak się za to zabrać? Podpowiemy, co zrobić krok po kroku, aby nie tylko zezłomować samochód, ale zrobić to w najkorzystniejszy dla Ciebie sposób.

Różne standardy auto złomów

Nie każdy z auto złomów, działa na takich samych zasadach. Jedne z nich oferują pieniądze za Twój wrak i bezpłatny odbiór niesprawnego technicznie samochodu, podczas gdy inne, obarczają Cię opłatami za transport, albo nie wypłacają żadnej gotówki za przyjęcie auta do złomowania. Zanim wybierzesz więc stację demontażu, skontaktuj się z nią telefonicznie, aby zapoznać się z warunkami złomowania pojazdu i wybierz tą, z którą możesz odzyskać jak najwięcej pieniędzy. Pamiętaj także o możliwości uzyskania zwrotu z ubezpieczalni, jeśli kasacja nastąpiła przed upływem terminu obowiązywania umowy OC. To standardowa procedura, która nie powinna sprawić Ci żadnych trudności, jeśli posiadasz zaświadczenia, o których piszemy poniżej.

Strona formalna złomowania pojazdu

Na przykład prawo do legalnego zezłomowania samochodu w Sosnowcu, mają tylko te miejsca, które posiadają zezwolenie od wojewody. Porządek w papierach to niezwykle ważny aspekt kasacji pojazdu! Do stacji demontażu, zabrać musisz ze sobą dokumenty pojazdu, takie jak dowód rejestracyjny, czy karta pojazdu – jeśli auto jest własnością prywatną. W przypadku zarejestrowania auta na firmę, niezbędny będzie także wpis do CEIDG, a także upoważnienie do zezłomowania wydane przez podmiot gospodarczy. Po kasacji, stacja demontażu ma obowiązek wydać Ci dokumenty, takie jak – zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do stacji demontażu, unieważnienie dowodu rejestracyjnego i tablic, a także karty pojazdu, jeśli została wydana. Z kompletem dokumentów, w ciągu 30 dni powinieneś udać się do stosownego wydziału komunikacji.

Jak zezłomować auto? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

JAK TO ZROBIĆ, MIASTO PŁOCK - więcej informacji