2°C bezchmurnie

Jak zmierzyć okno PCV pod moskitierę ramkową?

JAK TEMU ZARADZIĆ, zmierzyć moskitierę ramkową - zdjęcie, fotografia

Planując zakup moskitiery ramkowej na zamówienie, pierwszym i najważniejszym działaniem jest wykonanie dokładnych pomiarów okna. Od tego zależy, czy moskitiera da się zamontować i czy będzie dobrze spełniała swoją rolę. Przedstawiamy porady, które pomogą poprawnie wymierzyć okno!

Użyj odpowiedniego sprzętu

Chociaż porady te mogą wydawać się zabawnie oczywiste, są naprawdę znaczące. Absolutnie nie należy ich bagatelizować. Zanim przystąpisz do mierzenia, koniecznie przygotuj coś do pisania – tylko ci się wydaje, że zapamiętasz. Wszystkie otrzymane później wartości zapisuj dokładnie, nie przybliżaj. Pisz wyraźnie – źle napisane „9” może przypominać „8” itp. Wszystkie wartości liczbowe dokładnie opisz. Nie używaj skrótów – możesz później zapomnieć, co mierzyłeś. By je zapisać, trzeba je jednak najpierw czymś wykonać. Najlepiej użyć metalowej miarki – nie będzie się odkształcać, zminimalizuje więc ryzyko błędów. Jeśli się jej nie ma, użyj taśmy, na której będziesz ołówkiem zaznaczać odległości. Ta metoda jest jednak bardzo ryzykowna – jeśli zależy ci na dobrze wykonanej moskitierze, zainwestuj w miarkę lub ją od kogoś pożycz.

Jak mierzyć?

Najbezpieczniej będzie wykonać pomiary wszystkich elementów okna. Lepiej podać za dużo wymiarów, niż za mało. Najpierw otwórz okno i zmierz prześwit ramy na wysokość i szerokość. Miarkę dokładaj zawsze do ramy i do narożników – unikniesz przekrzywienia miary i ewentualnych błędów. Potem zmierz dokładnie szerokość i długość ramy okiennej, zaczepów obrotowych, uszczelek itp. Im bardziej nietypowe okno, tym więcej pomiarów wykonaj.

Jeśli nie jesteś pewny, czy wymiary są poprawne, śmiało wykonaj je jeszcze raz. Jeśli za drugim podejściem wyszły odrobinę mniejsze – podaj tę wartości. Za dużą ramę można dociąć, a z zbyt małą niewiele da się zrobić. Jeśli masz wyjątkowo nietypowe okna, bezpiecznie będzie wykonać ich zdjęcie i dołączyć do zamówienia. W skrajnych przypadkach – poproś o pomoc kogoś z większym doświadczeniem i zacięciem majsterkowicza. Niektórzy producenci nawet oferują pomoc przy pomiarach – jeśli to możliwe, koniecznie skorzystaj z tej opcji.

Jak zmierzyć okno PCV pod moskitierę ramkową? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

JAK TEMU ZARADZIĆ, MIASTO PŁOCK - więcej informacji