10°C całkowite zachmurzenie

Kamila Gasiuk-Pihowicz i Katarzyna Lubnauer w Płocku

Niedawny rozłaam .Nowoczesnej po odejściu Ryszarda Petru a w Płocku Bartosza Leszczyńskiego z całym zarządem trwał kilka godzin, można było usłyszeć na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami Płocka. Podczas Walnego Zebrania Członków koła członkowie koła powierzyli funkcję przewodniczącej płockich struktur Nowoczesnej Katarzynie Kwarcińskiej-Kulis. Wybrano także nowy Zarząd koła w Płocku, w którego skład weszli: Małgorzata Kamińska, Jan Korytowski, Elżbieta Szadkowska oraz Marta Żabolicka. Jak powiedziała przewodnicząca płockich struktur, w najbliższym czasie spodziewamy się nowych przyjęć do naszego koła. Nowoczesna przygotowuje się do wyborów samorządowych w Płocku w ramach Koalicji Obywatelskiej Platformy i Nowoczesnej. W pełni popieramy kandydaturę Andrzeja Nowakowskiego na stanowisko Prezydenta miasta Płocka.

W Płocku gościliśmy Krystynę Lubnauer, przewodniczącą .Nowoczesnej i szefową klubu poselskiego Nowoczesna Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Obecni byli również sekretarz regionu mazowieckiego, Katarzyna Kwarcińska-Kulis i Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący zarządu regionu mazowieckiego.

Koalicja Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej na Mazowszu jest coraz blizej. Będą wspólne listy kandydatów w wyborach samorządowych w Warszawie oraz w większości większych miastach i w powiatach Mazowsza Podpisano już porozumienie koalicyjne z Platformą Obywatelską dotyczące wspólnej listy w wyborach do Rady Miasta w Radomiu.Kandydatką na prezydenta Siedlec jest Magdalena Daniel a wiceprezydentem ma być Krzysztof Chaberski.

W Płocku rozmowy koalicyjne jeszcze trwają. Po spotkaniu prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego z liderkami Nowoczesnej idziemy w dobrym kierunku,  chcemy ustalić zasady tej współpracy - mówiła na konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer.

Jaka Polska będzie wyglądała za dziesięciolecia, czy będzie w dalszym ciągu krajem, pozostającym w kręgu państw zachodnioeuropejskich, czy będzie europejskim outsiderem, dryfującym gdzieś pod rządami PiS na wschód zależeć będzie od wyborów samorządowych - Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Znamy mapę potrzeb dla Płocka, niebawem ją przedstawimy. zapowiedziano jedynie interwencję poselską w sprawie zanieczyszczenia powietrza w Płocku. 

 Chcemy zatrzymać młodych płocczan. Stworzyć im warunki, by mogli tu pracować i zakładać rodziny. Szczegółowy program będziemy przedstawiać. Na różnych osiedlach robiliśmy mapy potrzeb i będziemy się na tym opierać - mówiła Katarzyna Kwarcińska Kulis, szefowa płockiej Nowoczesnej. 

Na spotkaniu z liderkami Nowoczesna było ok. 30 osób.

Ile było płocczan?

 

Kamila Gasiuk-Pihowicz i Katarzyna Lubnauer w Płocku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

POLITYCY, MIASTO PŁOCK - więcej informacji