12°C słabe opady deszczu

Kasa dla aktywnych i kreatywnych

DOROŚLI, aktywnych kreatywnych - zdjęcie, fotografia

Do 20 września składać można wnioski w kolejnej edycji konkursu grantowego ogłoszonego przez Fundusz Grantowy dla Płocka. W konkursowej puli znalazło się 330 tysięcy złotych.

 

Fundusz Grantowy dla Płocka już po raz ósmy organizuje konkurs, którego beneficjentami są pozarządowe organizacje działające na rzecz płocczan. Mogą one ubiegać się o granty, których wartość nie przekracza 25 tysięcy złotych. Po raz drugi zaproszenie do udziału w konkursie skierowane zostało również do grup nieformalnych i osób indywidualnych chcących działać na rzecz swojego otoczenia. Grant dla nich wynieść może nie więcej niż 5 tysięcy złotych.

Celem konkursu jest wspieranie organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów, których działania służą poprawie jakości życia. – Liczymy na kreatywność w tym zakresie, czekamy na ciekawe projekty – mówią organizatorzy. – Chcemy dofinansować działania nieszablonowe.

Z myślą o podniesieniu jakości składanych wniosków organizatorzy konkursu zaplanowali spotkania informacyjne dla potencjalnych wnioskodawców. Dla organizacji pozarządowych – w środę 24 sierpnia o 16.00 w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ulicy Misjonarskiej 22, w sali nr 5. Dla osób indywidualnych – w czwartek, 25 sierpnia o 16.00 w tym samym miejscy.

Na granty dla organizacji pozarządowych przeznaczone zostało 300 tysięcy (wysokość jednego grantu nie może przekroczyć 25 tys.), a dla grup nieformalnych i osób indywidualnych – 30 tys. (jeden grant to maksimum 5 tys.).

Kasa dla aktywnych i kreatywnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się