2°C bezchmurnie

Konferencja prasowa kandydatki na prezydenta Płocka z PIS

Radna Miasta Płocka, Wioletta Kulpa [PIS] zaprosiła na przystanek autobusowy Komunikacji Miejskiej w Płocku ul. Jachowicza aby zaprezentować  jedną z ważniejszych ofert skierowanych do mieszkańców Płocka w ramach działań samorządu lokalnego. Ta oferta to, bezpłatna Komunikacja Miejska dla wszystkich mieszkańców miasta.

Kandydatka na prezydenta miasta Płock, Wioletta Kulpa z Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła konferencję od szkodliwości pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 powodujących smog w mieście i wszechogarniający miejski hałas. Antidotum na poprawę tej sytuacji ma być bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich zameldowanych na stałe mieszkańców Płocka. Wioletta Kulpa ma nadzieję, że ta oferta poprawi również zaludnienie w mieście. Obecnie w Płocku mieszka 120 tys. osób, szaacuje się, że w roku 2050 będzie tylko 80 tys. płocczan.

Informacja o propozycji radnej miejskiej z PIS o darmowej komunikacji ukazała się po tym, jak prezydent Andrzej Nowakowski z PO napisał na facebooku - Dobra wiadomość dla dzieci i uczniów płockich podstawówek. Po konsultacjach z całym zespołem zdecydowaliśmy, że od nowego roku szkolnego będziecie jeździć autobusami za darmo. Zainspirowała mnie radna Daria Domosławska. Powstaje właśnie zarządzenie w tej sprawie. Dziś z obowiązku kupowania biletu zwolnione są dzieci do czwartego roku życia. Od września za darmo pojadą wszystkie dzieci: maluchy, przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. O szczegółach – wkrótce.

Kto kogo więc zainspirował do takiej decyzji?

Przy okazji konferencji, przechodnie, którzy zatrzymywali się na chwilę, również zadawali pytania.

Na moje pytanie - darmowa Komunikacja Miejska poprawi sytuację ekonomiczną płocczan. Jaką propozycję poprawy sytuacji ekonomicznej mieszkańców ma PIS dla pracowników Sadrobu, którzy zostali zwolnieni i pozostawieni bez środków ddo życia.

W odpowiedzi usłyszałem, Sadrob to firma prywatna to ......

Rozumiem, że takim osobom z firm prywatnych nie pomagą w ratuszu, jeśli PIS wygra w Płocku.

 

 

 

Konferencja prasowa kandydatki na prezydenta Płocka z PIS komentarze opinie

  • gość 2018-06-08 20:43:26

    Ja mam prosbe, niech ta pani nie juz nie kombinuje ... Juz festiwal opolski (specjalnie male litery dla jej swietlanego pomyslu) chciala przeniesc do Plocka... Niech mi wstydu imieniem nie robi... I nie probuje watpliwej jakosci pomyslami przypodowac sie prezesowi.

Dodajesz jako: Zaloguj się

POLITYCY, MIASTO PŁOCK - więcej informacji