3°C rozproszone chmury

Królewscy wracają na boisko

sport, Królewscy wracają boisko - zdjęcie, fotografia

W miniony weekend piłkarki nożnej KS Królewscy Płock zainaugurowały kolejny sezon w III Lidze Mazowieckiej Kobiet.

Jestem trochę zawiedziony - mówi Adrian Piankowski. Meczów w naszych rozgrywkach jest mało, są długie przerwy w lecie i zimie, pracujemy mocno, nie możemy się doczekać pierwszego spotkania, jedziemy na mecz i spotyka nas rozczarowanie. Mowa o drużynie gospodarzy Żbika Nasielsk, która wyszła na mecz w niepełnym składzie i od pierwszego gwizdka było wiadomo jakim rezultatem zakończy się to spotkanie. Ciężko po takim występie stwierdzić w jakim miejscu przygotowań jesteśmy. Trudno jest zmotywować siebie jak i zawodniczki do maksymalnego zaangażowania w takim meczu. W następny weekend przyjedzie do nas dużo bardziej wymagający rywal - kończy Piankowski.

MKLS Żbik Nasielsk - KS Królewscy Płock 0:12

KS Królewscy Płock: Mart Hućko, Kinga Sławińska, Klaudia Stradomska, Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska, Wiktoria Wiączek, Aleksandra Synowiec, Natalia Borowska, Daria Kusa, Klaudia Popowska Julia Mikołajewska.
W drugiej połowie zagrały: Agnieszka Potrzebska, Klaudia Stradomska, Natalia Borowska, Klaudia Łyzińska, Wiktoria Wiączek, Kinga Pietrzykowska, Wiktoria Zielińska, Weronika Szydłowska, Oliwia Gołębiewska, Natalia Marciniak, Aleksandra Zając

Po zajęciu trzeciego miejsca w poprzednim sezonie zawodniczki trenowały do końca czerwca, a następnie udały się na trwający niecały miesiąc odpoczynek. Po powrocie na boisko i dwutygodniowym wprowadzeniu na swoich obiektach, Królewscy 10 sierpnia wyjechali na siedmiodniowe zgrupowanie do Sendenia.
Pierwszy raz organizowaliśmy obóz sportowy w takiej formule. Mieszkaliśmy w Zielonej Szkole w Sendeniu, a na boisko w Łącku dojeżdżaliśmy rowerami po urokliwej ścieżce rowerowej - opowiada prezes klubu Adam Blidzewski. Myślę, że dziewczyny, a także dzieciaki, które były tam po nich, na długo zapamiętają ten czas.

Podczas przygotowań piłkarki z Płocka rozegrały 3 mecze sparingowe. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem pomarańczowych, jedno porażką. W drużynie nie zaszły znaczące zmiany. Ze względu na studia w Warszawie z drużyny odeszła Dominika Janicka, z gry zrezygnowała Daria Przybysz, a dołączyła Kinga Pietrzykowska z Sierpca. Kadra liczy obecnie 22 zawodniczki, 4 z nich zostały "zabrane" w ostatnim czasie z drużyny młodziczek.

W niedzielę 9 września Królewscy pierwszy raz w tym sezonie zagrają w Płocku. Mecz z Zamłyniem Radom rozpocznie się o godzinie 15.00.

Relacja. nadesłana przez A.B.

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji