3°C rozproszone chmury

Krystyna Czubówna w płockiej Księgarni Marzeń

Według danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń co roku z mapy kraju ginie nawet kilkadziesiąt księgarni (od 2011 roku zniknęło ponad 200). W Polsce istnieje 1836 punktów/sklepów, w których czytelnicy mogą kupić książki, ale tylko około 150 miejsc to niesieciowe, niezależne księgarnie. Tylko 12 księgarni działa w gminach wiejskich lub na wsiach. Księgarnia Marzeń to projekt Fundacji Legalna Kultura animujący lokalne społeczności czytelnicze w niewielkich, niesieciowych księgarniach. Jego realizacja przebiega w czterech etapach: od wyboru tytułu przez czytelników i księgarza do wspólnej lektury podczas spotkań z artystą czytającym fragmenty książki - jej początek (na pierwszym spotkaniu) i zakończenie (podczas drugiego spotkania). Księgarnię Marzeń zainaugurowała 29 września 2017 Danuta Stenka lekturą „Saszeńki” Simone Montefiorego we włocławskiej księgarni „Gdańscy”.

W kawiarnio-księgarni Czerwony Atrament znajdujacej się na płockiej starówce Krystyna Czubówna czytała książkę Idy Linde "Poleciały w kosmos". Ta książka jest opowieścią o trzech kobietach matki Eleonore i dwóch córek Silji i Sontag. Eleonore pomimo miłości do córek i męża, opuszcza go i wybiera życie z kimś innym. Silja i Sontag które mieszkają razem z matką, żyją własnym życiem tęskniąc do życia rodzinnego które pamiętają z dzieciństwa. 

Wspólna podróż do poszukiwania miłości opisana jest jako podróż w kosmos. Wspólna podróż ale jakby każda z nich podróżowała inną rakietą Czy wrócą na Ziemię, czy wrócą do domu?

Warto przeczytać tę ksiązkę do końca i zastanowić się czy obok nas żyją bliskie nam osoby, które podobnie jak córki Eleonore "podrózują w kosmosie"

Krystyna Czubówna w płockiej Księgarni Marzeń komentarze opinie

  • gość 2017-10-31 10:34:22

    Chochlik poprzestawiał literki - książka Idy Linde i córka Silja :)

  • gość 2017-10-31 11:19:03

    Chochlik poprzestawiał literki - książka Idy Linde i córka Silja :)

  • gość 2017-10-31 11:27:59

    Chochlik poprzestawiał literki - książka Idy Linde i córka Silja :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOTKANIA, MIASTO PŁOCK - więcej informacji