2°C bezchmurnie

Lorneta z meduzą - 13 stycznia świętem Polskiej Wódki

SPOŁECZNE, Lorneta meduzą stycznia świętem Polskiej Wódki - zdjęcie, fotografia

Polska jest największym producentem wódki w Unii Europejskiej oraz czwartym na świecie po Rosji, USA i Ukrainie. Był taki czas, na Mazowszu, że  zajadano się porcją nóżek w galarecie serwowaną z dwoma kieliszkami Polskiej Wódki. Zestaw nosił nazwę „lorneta z meduzą” i był swego czasu niezwykle popularną przekąską.

- Polska Wódka ma miliony fanów i lojalnych konsumentów na całym świecie. Widzimy potrzebę promocji narodowego dziedzictwa, z którego Polacy mogą być i są dumni. - twierdzą pracownicy Muzeum Polskiej Wódki i członkowie stowarzyszenia Polska Wódka z warszawskiej Pragi-Północ.

Muzeum Polskiej Wódki na terenie dawnej Wytwórni Wódek „Koneser”, na warszawskiej Pradze-Północ w dniu 13 stycznia ogłasza Dzień Polskiej Wódki. 13 stycznia 2013 roku ustalono normy które obowiązują i określają czym jest polska wódka.

Na Jarmarku Tumskim w Płocku spotyka się wiele gatunków wódek regionalnych, Kiedyś być może dołączy do nich mazowiecka "Lorneta z meduzą".

Tradycja rzecz święta - czas wrócić do tradycji.

Kto pamięta smak "lornety z meduzą"? - Po niej nigdy głowa nie bolała, człowiek nie miał na drugi dzień kaca, a i chęć do pracy była jakby większa.

Lorneta z meduzą - 13 stycznia świętem Polskiej Wódki komentarze opinie

  • WOJTEK - niezalogowany 2018-01-15 18:40:47

    Wielu Warszawiaków i turystów za rok będzie mogło świętować to święto w bardzo ciekawym i ważnym miejscu dla polskiej wódki. Tym miejscem będzie Muzeum Polskiej Wódki umiejscowione w kwartale na Ząbkowskiej czyli w miejscu gdzie była ona przez lata produkowana. To fajne bo niewiele jest w Polsce i na świecie takich muzeów i tak ciekawie umiejscowionych. Jestem pewien że turyści z całego świata zjadą się tu 13stycznia co roku ponieważ polska wódka jest znana na całym świecie i do dziś wspominana bardzo pozytywnie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji