3°C rozproszone chmury

Marsz seniorów w Płocku

Marsz seniorów ulicami Płocka był inicjatywą płockich seniorów. Z hasłem "Godne życie a nie głodne" przeszło ponad dwieście osób. W zorganizowaniu marszu płoccy seniorzy zwrócili się do Jacka Strzeszewskiego z Płockiego Centrum Inicjatyw Społecznych. którego jednym z założeń statutowych tej organizacji jest podejmowanie działań na rzecz osób starszych. Marsz współorganizował również Tomasz Kominek, radny miasta Płocka oraz Anna Derlukiewicz przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza. Zanim pokojowy marsz seniorów wyruszył od Centrum Aktywności Seniora przy ulicy Otolińskiej, Jacek Strzeszewski, Tomasz Kominek i Anna Derlukiewicz otrzymali od seniorów w podziekowaniu kwiaty. Potem było wspólne zdjęcie.

inicjatywa marszu seniorów nie ma politycznego charakteru i nie jest przeciw, ani też nie popiera żadnej partii. Postulaty seniorów pokrywają się z postulatami PSL-u, który zgłosił projekt ustawy znoszącej opodatkowanie emerytur i rent. powiedział Jacek Strzeszewski, zaapelował też by podczas marszu nie było haseł odnoszących się do ugrupowań politycznych i polityków. To jest pokojowy marsz - i taki też był.

Marsz zakończył się na placu przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Piłsudskiego. "Emerytura godna, a nie głodna", "Godne życie emerytów" - te hasła było słychać jeszcze długo po zakończeniu marszu przed budynkiem ZUS, przed którym zbierano podpisy pod projektem obywatelskim "Emerytura bez podatków". 

Czy poprawi się los seniorów?, Czy głos z Płocka zostanie usłyszany w Warszawie?. Czas pokaże. 

 

Marsz seniorów w Płocku komentarze opinie

  • Gośćemerytka - niezalogowany 2018-04-21 17:00:51

    Wspaniala decyzja szacunek dla organizatorow i uczestnikow oby bylo nas wiecej w slusxnej sprawie

  • gośćMaria - niezalogowany 2018-04-22 19:42:55

    Byłoby dobrze gdyby wszystkie miasta wzięły przykład z PŁOCKA i zorganizowały takie marsze. A dla PŁOCKA WIELKIE BRAWA .

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji