2°C bezchmurnie

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim WTF

W miniony październikowy weekend w pobliskim Sierpcu rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim WTF. Do turnieju łącznie zgłosiło się 125 zawodników reprezentujących 16 klubów z trzech województw stanowiących strefę „C”: mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

Zawody są traktowane jako Mistrzostwa Polski kategorii wiekowej młodzików, a wiec zawodników w wieku 10-11 lat. Wśród nich był jeden reprezentant Płocka zawodnik klubu LKS „Puncher”, Olivier Baranowski. Rywalizował on najpierw w dwuboju technicznym(są to konkurencje sprawnościowe: na skoczność kto wyżej, technika nożna twio ap chagi wykonywana w wyskoku na tarczę umieszczaną na co raz wyższych wysokościach; na szybkość kto więcej razy, technika nożna dolyo chagi wykonywana obydwoma nogami naprzemiennie na dwie tarcze umieszczone na wysokości tułowia zawodnika przez czas 10sek.). W konkurencji dwuboju Olivier zajął II miejsce zdobywając srebrny medal. Następnie przyszło mu współzawodniczyć w walkach grupy M4 wg. zasad kyorugi(jest to pełno kontaktowa walka, jednak w tej grupie wiekowej ze względów bezpieczeństwa odbywająca się w chroniących głowę kaskach posiadających w części twarzowej przezroczystą osłonę z pleksi). Młody Płocczanin najefektowniejszą walkę stoczył w ćwierćfinale, w którym to walczył z Mateuszem Malińskim zawodnikiem renomowanego klubu Stowarzyszenie Legionowska Akademia Sportów Waki Legionowo.

Przeciwnik Płocczanina w walce tej po silnych kopnięciach na głowę był trzykrotnie liczony przez sędziego i po tym ostatnim liczeniu poddał się. W półfinale nieco lepszy okazał się przeciwnik Oliviera zawodnik klubu UKS G-4 Bielany, Warszawa i to on wszedł do finału a Olivier ostatecznie zajął III miejsce zdobywając brązowy medal. Te dwa medale są pierwszymi w historii miasta Płocka medalami rangi Mistrzostw Polski Młodzików w olimpijskiej dyscyplinie sportu walki taekwondo.

 

Jako turniej uzupełniający w ty samym miejscu i czasie zostały rozegrane również Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Dzieci. W zawodach tych wśród 63 uczestników wystąpiła czwórka reprezentantów klubu LKS „Puncher” Płock: Weronika Pekról(dzieci 8-9 lat, grupa DK3) w konkurencji mini-kyorugi (walka w ograniczonym kontakcie wyłącznie na ochraniacz tułowia typu hogo a więc bez technik nożnych na głowę, mimo wszystko chronioną przez kask ochronny głowy z dodatkową szybą pleksi części twarzowej) zajęła II miejsce, Konrad Kruczyk (dzieci 8-9 lat, grupa DM6) ; w konkurencji mini-kyorugi zajął III miejsce, Alicja Pekról(dzieci 8-9 lat, grupa DK2), która zdobyła aż trzy medale w konkurencji mini-kyorugi II m-ce, a w konkurencjach sprawnościowych: twio ap chagi III m-ce, dolyo chagi również III m-ce. Najmłodszy w dodatku debiutujący w zawodach tej rangi w tej dyscyplinie Adam Czarnecki (dzieci 6-7 lat), starał się jak mógł i mimo że zajął na razie dalsze miejsce po za podium jednak spróbował, i skorzystał z rekreacyjnej możliwości dodatkowej fajnej rozrywki w wolnym dniu od zajęć szkolnych.

Dla zainteresowanych treningami w klubie kontakt z trenerem tel. 601 437 068.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim WTF komentarze opinie

  • gość 2017-10-11 13:13:00

    Super Olivier. Gratulacje.

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPORTY WALKI, MIASTO PŁOCK - więcej informacji