7°C słabe opady deszczu

Mieszkańcy Chopina 16 z wiceprezydentem Płocka

W rejonie skrzyżowania ulic Kochanowskiego i Wschodniej powstał ciekawie zaprojektowany skwer. Ratusz zaprosił dziennikarzy by pochwalić się kolejną oazą spokoju i wypoczynku. Na konferencję prasową pryjechał wiceprezydent Płocka, Jacek Terebus. Konferencję prasową zdominowali mieszkańcy bloku Choina 16, którzy okolicę swojego miejsca zamieszkania widzieliby inaczej. Skwer chwalą, ale co jest obok - już nie. Naprzeciwko widoczny jest obskurny budynek - okraglak, który szpeci otoczenie. Czy to też zostanie poprawione? Okazuje się, ze to teren prywatny, nie należy do miasta i nic nie moze miasto ingerować w tym miejscu, aby je doprowadzić do estetycznego stanu.

Zawsze, gdy słyszę takie tłumaczenie, stawiam pytanie: Ile Płocka jest w Płocku? Nie znalazłem jeszcze odpowiedzi.

- To moze zrobicie w tym miejscu przejście dla pieszych do pobliskiego sklepu? 

- napiszcie jako wspólnota do UMP prośbę o takie przejście, to zrobimy.

Radny Miasta Płocka obiecał napisaać interpelację w tej sprawie.

Prosimy, panie Prezydencie, by przyszedł przed blok, w którym mieszkamy  - i konferacja prasowa zamieniła się w rozmowę z mieszkańcami bloku Chopina 16.

Mieszkańcy chcą by poszerzyć drogę dojazdową do bloku na osiedlu Kochanowskiego. Odpowiedź była podobna -.napiszcie jako wspólnota do UMP.

 Okazało się, ze wpłynęła w marcu interpelacja radnego, Lecha Latarskiego w której czytamy:

W imieniu mieszkańców bloku przy ulicy Chopina 16, zwracam się z prośbą o poszerzenie drogi dojazdowej do ww. bloku od ulicy Wschodniej. Wąska droga oraz rosnące wzdłuż niej drzewa uniemożliwiają swobodny dojazd wysokim samochodom przyjeżdżającym kilka razy w miesiącu po odbiór odpadów komunalnych      do znajdującej się przy bloku altany śmietnikowej niszcząc przy tym krawężniki oraz rozjeżdżając trawniki.

Odpowiedż była odmowna. Poszerzenie drogi wchodziłoby w kolizję z infrastrukturą podziomną co moze spowodować konieczność przebudowy sieci gazowej, wodociągowej i być moze energetycznej. Skrajnia drogi jest prawidłowa.

Była też prośba o zwiekszenie elementów zabawowych na placu zabaw i wycięcie drzewa, które dosłownie puka ludziom w szyby, a oddalone o kilkadziesiąt metrów drzewo zdaniem jednego z mieszkańców stwarza zagrożenie.

- Dzwońcie do Urzędu z problemami.

 

 

WIADOMOŚCI, os.KOCHANOWSKIEGO - więcej informacji