6°C bezchmurnie

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych Full Contact- Sanda w Kaliszu

sport, Mistrzostwa Polski Seniorów Juniorów Młodszych Contact Sanda Kaliszu - zdjęcie, fotografia

W dniach 6 – 8 kwietnia w Kaliszu odbywały się dwie mistrzowskie imprezy: Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych Full Contact, w których rywalizowali zawodnicy z 42 klubów kickboxerskich z całej Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych Full Contact z udziałem 28 klubów.

W obydwu turniejach Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” reprezentowały dwie zawodniczki oraz pięciu zawodników.

Juniorka Młodsza – Dominika Tchorek najpierw trafiła wolny los następnie w walce finałowej pewnie pokonała zawodniczkę gospodarzy Wiktorię Kabzińską i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski.. Liczymy na powołanie Dominiki do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata WAKO Juniorów w kickboxingu, które odbędą się 15-23.09.2018 Włochy

Senior Damian Soczewka w pierwszym pojedynku rękawice skrzyżował z Sebastianem Sowizdrzałem (KS Ziętek Team Kalisz). Po bardzo emocjonującej walce sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo zawodnikowi z Płocka. W walce półfinałowej rywalem Damiana był Paweł Kochański (KKS Sporty Walki Poznań). Po trzech bardzo wyrównanych rundach, stosunkiem głosów 2-1 zwycięzcą tego pojedynku został zawodnik z Poznania. Ostatecznie Damian został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów.

Ciekawostką dla czytelników może być informacja, że w dotychczasowej historii Mistrzostw Polski Seniorów kickboxerskiej pełno kontaktowej formuły full-contact tylko dwóm zawodnikom reprezentującym płockie kluby udało się zdobyć medale. Byli to: Michał Hryciuk, brązowy medal 1996r. Wrocław, kat. wag. -63,5kg oraz Piotr Maślanka, brązowy medal 2000r. Kalisz, kat. wag. 71kg. Jak widać ostatni medal zdobyto aż 18 lat temu, tyle lat więc musieli Płoccy kibice czekać na kolejny medal. Damian Soczewka, tegoroczny brązowy medalista w kat. wag. -86kg wiec jest dopiero trzecim zdobywcą tego seniorskiego trofeum.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych UKS „Sanda Płock” reprezentowali: Agata Fijałkowska, Paweł Grzymała, Radosław Kuzia , Kamil Swat oraz Rafał Jaworski.

Mistrzem Polski Juniorów Starszych do 60 kg został Radosław Kuzia. W pierwszej walce zdecydowanie pokonał Jakuba Wełnowskiego (Smok Toruń). W walce finałowej rywalem Radka był Maksymilian Kamiński (KKS Sporty Walki Poznań). Po trzech pełnych emocji rundach sędziowie jednogłośnie zwycięstwo przyznali reprezentantowi Płocka.

Paweł Grzymała startujący w kategorii do 54 kg po wygranej z Filipem Topolskim (KS Ziętek Team) zmierzył się w walce finałowej z Patrykiem Możdżyńskim (KKS Sporty Walki Poznań), który jednogłośnie wygrał walkę tym samym Paweł został Wice Mistrzem Polski.

Rafał Jaworski – Junior do 71 kg w pierwszej walce nie miał problemu z pokonaniem Kordiana Gąbki (Waleczna Lubelszczyzna Lublin). Mniej szczęścia miał w walce finałowej, gdzie spotkał się z bardzo doświadczonym Mateuszem Bińkiem (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER). Po trzyrundowym pojedynku sędziowie zwycięstwo przyznali zawodnikowi z Piotrkowa. Ostatecznie Rafał rywalizację zakończył jako Wice Mistrz Polski.

Trochę szczęścia zabrakło Kamilowi Swatowi – Juniorowi do 63,5 kg, który już w pierwszej walce spotkał się z bardzo doświadczonym i utytułowanym Dawidem Gąsiorkiem (Akademia Sportów Walki KNOCK OUT Zielona Góra). Po bardzo dobrym i emocjonującym pojedynku zwycięzcą został zawodnik z Zielonej Góry a Kamil zdobył brązowy medal.

Agata Fijałkowska, która nie miała przeciwniczek w swojej kategorii wagowej zrezygnowała z e złotego medalu bez walki i swoich sił spróbowała w wyższej kategorii do 70 kg. Jej rywalką była Weronika Walczak (Klub Sportów PROSNA Kalisz). Niestety po bardzo wyrównanej walce sędziowie nie jednogłośnie zwycięstwo przyznali reprezentantce Kalisza. W klasyfikacji ogólnej Agata została brązową medalistką Mistrzostw Polski Full Contact.

Wszyscy zawodnicy dali bardzo dobre walki. Ostatecznie zawodnicy UKS 'Sanda Płock” zdobyli dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale

Wyjazd był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 roku.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych Full Contact- Sanda w Kaliszu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się