3°C rozproszone chmury

Mistrzostwa Polski WUSHU oraz Puchar Polski K1

sport, Mistrzostwa Polski WUSHU Puchar Polski - zdjęcie, fotografia

W dniach 16 – 17 czerwca na warszawskim Wilanowie rozegrane zostały XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski WUSHU. Zawodnicy przybyli z całej Polski rywalizowali w konkurencjach form tradycyjnych i sportowych oraz w walkach Qingda i Sanda.

Podopieczni Piotra Paśnika z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” swoje umiejętności zaprezentowali w walkach. Ośmioro zawodników klubu do Płocka przywiozło osiem medali: 5 złotych i 3 srebrne.

Na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł Mistrza Polski, stanęli:

Jan Gołębiewski – 7-8 lat do 28 kg

Aleksandra Lipińska – 9-10 lat do 37 kg

Kacper Tarka – 9-10 lat do 49 kg

Kamil Swat – 16-17 lat do 65 kg

Radosław Kuzia – Senior do 70 kg. W tym miejscu warto wspomnieć, iż Radek na wagę wniósł 59 kg, ale z powodu braku przeciwników w jego kategorii wagowej, podjął wyzwanie i zmierzył się z rywalem ponad 10 kg cięższym.

Wice Mistrzami Polski zostali:

Marcel Pałysa - 9-10 lat do 49 kg

Konrad Zawadzki – 12-13 lat do 67 kg

Paweł Grzymała – 16-17 lat do 60 kg.

W tych samych dniach odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorów i Seniorów K1 Rules. W zawodach rozegranych na terenie Jura Parku w Bałtowie wzięło udział 95 zawodniczek i zawodników z 49 klubów.

Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” reprezentowali Juniorzy Starsi: Agata Fijałkowska Rafał Jaworski.

Rafał, startujący w kategorii do 67 kg, w pierwszej walce rękawice skrzyżował z Maciejem Mądrym z Unia Fight Club Warszawa. Walka zakończyła się przez KO w drugiej rundzie na korzyść płocczanina. W walce półfinałowej Rafał miał mniej szczęścia i nieznacznie na punkty uległ Adrianowi Koszałkowi z Fight Gym Lublin. Ostatecznie rywalizację zakończył z brązowym medalem.

Pierwszy w historii klubu Puchar Polski K1 do Płocka przywozi Agata Fijałkowska. Walkę półfinałową wygrała już w pierwszej rundzie przez poddanie Klaudii Frydrych z Klubu Sportowego DRAGON Starachowice. Na walkę o Puchar musiała poczekać aż do gali finałowej. Jej rywalką była walcząca już na zawodowych ringach Gabriela Makowska z PANZER TEAM SEJNY. Jednak to płocczanka jednogłośną decyzją sędziów zwyciężyła ten pojedynek.

Teraz przed płockimi kickboxerami wakacyjna przerwa od startów w zawodach, ale nie od treningów. Bowiem już we wrześniu Agata Fijałkowska wyjeżdża na Mistrzostwa Świata w K1, które odbędą się we włoskim Jesolo Lido.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski WUSHU był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.

Nadesłał: P.P

 

Mistrzostwa Polski WUSHU oraz Puchar Polski K1 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji