2°C bezchmurnie

Młodzieżowa Liga Sportowa

sport, Młodzieżowa Sportowa - zdjęcie, fotografia

W czwartek odbędzie się inauguracja Młodzieżowej Ligi Sportowej, czyli cyklu zawodów szkolnych dla uczniów płockich szkół. Rozgrywki szkolne przez lata przybierały rożną nazwę i formułę. MLS jest kontynuacją wcześniejszych projektów w nowoczesnej formule.

Inauguracja rozgrywek odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 9 w ORLEN ARENIE. Organizator główny, czyli MOSiR Płock, przygotował dla widzów wiele atrakcji m.in. występy artystyczne oraz sportowe. Całe wydarzenie będzie trwało zaledwie godzinę, ale podzielone zostało na osiem dynamicznych części. Po uroczystym otwarciu rozegrane zostaną pierwsze zawody w ramach MLS. Na płycie głównej ORLEN ARENY odbędzie się turniej piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Rozgrywki Młodzieżowej Ligi Sportowej zakończą się w czerwcu 2018 roku. Udział w nich weźmie około 3,5 tysiąca uczniów płockich szkół. Organizator przygotował 1900 medali, które otrzymają zawodnicy i drużyny z miejsc I-III. Do szesnastu tradycyjnych dyscyplin rozgrywanych w rywalizacji szkolnej doszły trzy nowe: szachy, ultimate frisbee oraz triathlon.

Wyniki i zdjęcia z zawodów w ramach MLS można śledzić na stronie mosirplock.pl w zakładce MLS.

Organizatorem rozgrywek jest MOSiR Płock. Zawody są objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Sponsorem głównym zawodów jest Amabud.

Kontakt: Sebastian Dymek, Kierownik Działu Marketingu MOSiR Płock, tel. 24 266 42 35, kom. 603 120 819

Młodzieżowa Liga Sportowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji