2°C bezchmurnie

Moto Mikołaje - Płock 2017

Moto Mikołaje to ogólnopolska akcja organizowana przez motocyklistów organizujących zbiórkę datków na prezenty dla dzieci, dla których święta Bożego Narodzenia nie zapowiadają się zbyt radośnie. Moto Mikołaje kupują prezenty z pieniędzy, które zbierane są podczas zbiórek prowadzonych w środowisku motocyklowym, a także w zaprzyjaźnionych firmach. Do każdego z dzieci trafia taki prezent, o jaki prosiło w swoim liście.

W tym roku płoccy motocykliści stają przed nie lada wyzwaniem. Liczba dzieci, które chciałyby został obdarowane prezentami podwoiła się. Najwięcej dzieci czeka na prezenty w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym przy Mościckiego. Na prezenty czekają też dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka przy Kalinowej, Pieczy Zastępczej i Noclegowni dla kobiet. Moto Mikołaje już niebawem ruszają na zakupy, by sprostać wymaganiom autorów wszystkich listów. Szykują się więc niemałe wydatki. Dlatego motocykliści wymyślili specjalne motomikołajowe koszulki, które kupić można za jedyne 37 złotych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na prezenty dla dzieciaków. Wielki finał tegorocznej akcji jest planowany na w niedzielę 10 grudnia. O 10.00 motocykliści i ich przyjaciele ze środowisk off roadowych, WOPR-u i grupy Easy Company spotkają się Starym Rynku. Stamtąd w zorganizowanej kolumnie ruszą w trasę, by rozwieźć prezenty.

Każdy może został przyjacielem Płockich Moto Mikołajów. Można przynieść na Stary Rynek słodycze i zabawki. Lub wpłacić dowolną kwotę na konto:

FUNDACJA MOTO ESKADRA Mbank 43 1140 2004 0000 3402 7650 5847 z dopiskiem „darowizna Moto Mikołaje Płock 2017

W Płocku akcja pojawiła się siedem lat temu. Organizatorem akcji Moto Mikołaje Płock 2017 jest Fundacja Moto Eskadra z Płocka

źródło: portalpłock

Moto Mikołaje - Płock 2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji