13°C lekkie zachmurzenie

Na pasach niebezpiecznie

NA SYGNALE, pasach niebezpiecznie - zdjęcie, fotografia

- 72-letni kierowca volkswagena golfa skręcał z Królewieckiej w 1 Maja na tzw. zielonej strzałce. W tym samym czasie przez przejście dla pieszych przechodziła kobieta. Miała zielone światło. Doszło do potrącenia, kobietę przewieziono do szpitala na badania - informuje Krzysztof Piasek, oficer prasowe KMP Płock.

Przypominamy o prawidłowym przejściu na drugą stronę ulicy

Jeśli w pobliżu przejścia dla pieszych znajduje się pieszy, kierowca ma obowiązek zwolnić. Innymi słowy, jeśli widzimy osobę oczekującą przed "zebrą", należy zdjąć nogę z gazu, co ułatwi szybką reakcję w razie nagłego wejścia przechodnia na przejście. Podstawowym obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na przejściu.

 Pieszy przechodząc przez jezdnię musi zachować szczególną ostrożność, a także korzystać z wyznaczonego przejścia dla pieszych. Przez drogę można przejść poza przejściem dla pieszych w przypadku, jeśli znajduje się ono w odległości większej, niż 100 m. Przechodzenie poza wyznaczonymi pasami jest możliwe jedynie, jeśli nie powoduje niebezpieczeństwa na drodze. W takim przypadku pieszy jest zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa pojazdom, a także przemierzania jezdni po możliwie najkrótszej trasie, prostopadle do osi jezdni.

Na pasach bezpiecznie przejdziesz na drugą stronę ulicy - Tego uczą już w przedszkolu. Dzieci na ten temat śpiewają piosenki

Przed domem czy przed szkołą,
podczas spacerów, wycieczek
Wypatruj zawsze uważnie 
bezpieczne przejście dla pieszych

Zebra, zebra
Zebra, czyli pasy
Zebra, zebra
Zebra fajna jest!

Okazuje się, że w Plocku nawet popularna "zebra" może być miejscem niebezpiecznym.

 

Na pasach niebezpiecznie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji