3°C rozproszone chmury

Na Skrzyżowaniu Kultur, przystanek Słubice

WYSTAWY, Skrzyżowaniu Kultur przystanek Słubice - zdjęcie, fotografia

Wczorajszego popołudnia miałem przyjemność gościć na Międzynarodowym Sympozjum Sztuk Wizualnych na Skrzyżowaniu Kultur ”Od Lizbony do Władywostoku via Mińsk & od Helsinek do Aten via Warszawa” w Galerii Lufcik, w Warszawie przy ul. Mazowieckiej 11a.

Międzynarodowy Projekt Artystyczno – Społeczny „Od Lizbony do Władywostoku via Mińsk & od Helsinek do Aten via Warszawa” nawiązuje nazwą do słów francuskiego generała De Gaulle’a o kulturze europejskiej od Atlantyku po Pacyfik ale także do słów fińskiego generała Mannerheima o cywilizacji europejskiej od Morza Północnego po Morze Śródziemne.

Przesłaniem Projektu jest integracja i budowanie więzi kulturalnych, społecznych, międzyludzkich pomiędzy narodami, państwami ponad podziałami politycznymi, ponad granicami państwowymi i ograniczeniami mentalnymi, poszukując przyjaźni, uniwersalnej wspólnoty międzyludzkiej poprzez kulturę i sztukę. - podaje owzpap.org

Na dorobek wystawy składają się obrazy polskich i zagranicznych artystów ze zrealizowanych w pierwszym półroczu br. siedmiu tzw. Przystanków Artystycznych na terenie całej Polski. Jednym z przystanków był Pałac w Słubicach k. Płocka, a patronatu honorowego udzielił Wójt Gminy Słubice.

Na Skrzyżowaniu Kultur, przystanek Słubice komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

WYSTAWY, - więcej informacji