3°C bezchmurnie

Niepodległościowy Grand Prix w siatkówce dziewcząt

sport, Niepodległościowy Grand siatkówce dziewcząt - zdjęcie, fotografia

30 października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku odbył się pierwszy turniej z cyklu Niepodległościowe Grand Prix w siatkówce dziewcząt z płockich szkół podstawowych. Zawody odbyły się w kategorii czwórek siatkarskich (dziewczęta z klas 6 i młodszych). Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach eliminacyjnych a później systemem pucharowym o miejsca. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy eliminacyjnej grały o miejsca 1-4 zaś trzecie zespoły walczyły o miejsce piąte.

W półfinałach spotkały się ekipy: SP 22 z SP 3I oraz SP 11 z SP 23. W pierwszej parze lepsze okazały się reprezentantki SP 22, które zwyciężyły gospodynie 2:0 zaś w drugim półfinale SP 11 pokonało 2:1 zespół z SP 23.

W rywalizacji o 5 miejsce drugi zespół z SP 3 pokonał 2:1 ekipę z SP 18.

Brązowe medale wywalczyły gospodynie turnieju wygrywając z SP 23 2:0, zaś złoto zdobyły zawodniczki z SP 22 pokonując w dwóch setach SP 11.

Wyniki Niepodległościowego Grand Prix w siatkówce dziewcząt:

• SP 22 – 20 punktów
  • SP 11 – 18 punktów
  • SP 3 – 16 punktów
  • SP 23 – 14 punktów
  • SP 18 – 10 punktów
  • Kolejny turniej w ramach Niepodległościowego Grand Prix odbędzie się 7 listopada.

Tym razem w szóstkach rywalizować będą uczennice z klas 8 i młodsze. Patronem Niepodległościowego Grand Prix w siatkówce dziewcząt jest Paweł Papke wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce.