3°C bezchmurnie

Nietrafiony prezent

SPOŁECZNE, Nietrafiony prezent - zdjęcie, fotografia

Kończy się rok 2018. Niebawem Boże Narodzenie. Wszyscy oczekują na prezenty. Obietnica 500 plus prawdopodobie zadecydowała, że wygrana w wyborach samorządowych przypadłą tym, co obiecywali ten bonus. W przyszłym roku może zapaść decyzja w sprawie dodatku dla emerytów 500 plus i program mógłby wtedy ruszyć, jeśli rząd uzna, że są na to środki - powiedział w 2017 roku przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Kilka tygodni później mozna było usłyszeć taką wypowiedż: Nie jest przesądzone, czy w 2018 r. zostanie uruchomione wsparcie dla polskich seniorów w postaci emerytury 500 plus - powiedziała w sobotę w Szczecinie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Seniorzy byli zadowoleni - dodatkowe 500 złotych przed świętami to dobry pomysł i emeryci uwierzyli obietnicom.

Minął rok i kolejna wypowiedź do seniorów - PiS nigdy nie zapowiadało "500 plus" dla emerytów - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił tylko o tym, że rząd i PiS pracuje nad "jakimś pomysłem, który ma dać emerytom dodatkowe pieniądze".

Otrzymamy inny prezent - dodatkowy dzień wolny - 12 listopada. Jak potraktować ten niechciany przez wiele osób taki prezent. Więcej w budżecie Polski byłoby pieniędzy, jeśli seniorzy dostaliby dodatkowe 500 złotych niż dodatkowy niechciany dzień wolny.

Dalej idąc powinna pani Rafalska lobbować za tym, aby w poniedziałek nie było klasówek i odpytywań uczniów. Niech sobota i niedziela bedzie prawdziwa dla rodziny, a nie ślęczenie nad zadaniami szkolnymi które uczniowie muszą rozwiązywać w domu.

 

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji