3°C rozproszone chmury

NOGA Z GAZU! - akcja policji garnizonu mazowieckiego

NA SYGNALE, GAZU! akcja policji garnizonu mazowieckiego - zdjęcie, fotografia

Policjanci płockiej drogówki w czasie działań „Bezpieczny Sierpień 2018” prowadzili wzmożone kontrole prędkości.Mundurowi zauważyli volkswagena pędzącego w kierunku Mostu Solidarności. Jadąc za nim zaczęli mierzyć prędkość, która po chwili wynosiła 173 km/h, a obowiązujące ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosiło do 70 km/h. Samochód został zatrzymany. Funkcjonariusze ukarali pirata mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnych. Ponadto zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wyraźnie wskazuje do 50 km/h, kierujący oplem 21-latek, poruszał się z prędkością 135 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 złotych i przypisali 10 punktów karnych. W Płocku na trasie ks. Jerzego Popiełuszki,zatrzyman pirata drogowego poruszającego się z prędkością 140 km/h oraz 137 km/h.  Płockich piratów drogowych zatrzymano również na ul. Wyszogrodzkiej, gdzie prędkościomierze pojazdów wskazywały ponad 135 km/k. Oczywiście wszyscy kierujący pożegnali się z prawami jazdy na okres co najmniej 3 miesięcy.

Od piątku tj. 24.08.2018 r do dziś policjanci płockiej drogówki prowadzą prewencyjno - kontrolne działania pt. ,, Noga z gazu ”, mające na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących ograniczeń prędkości .

W miniony weekend prawo jazdy na okres 3 – miesięcy straciło 2 kierujących, którzy na terenie miasta Płocka oraz Trasie ks. Jerzego Popiełuszki zlekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości .I tak 24.08.2018 r. na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki , kierujący samochodem osobowym marki Kia, 38 latek przekroczył dopuszczalna prędkość o 58 km/h, kolejno dnia 25.08.2018 r. na ul. T. Mazowieckiego 30-latek kierujący audi jechał z prędkością 132 km/h.

20- letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra w gminie Drobin, podczas manewru wymijania uderzyła w rowerzystę. Mężczyzna w wieku 32 lat w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Kierująca była trzeźwa. Policja ustala okoliczności w jakich doszło do wypadku.

Na terenie powiatu w miejscowościach: Płock ul. Wyszogrodzka i ul. Bielska, Stara Biała, Gąbin zatrzymano nietrzeźwych kierowców.

Podczas minionego wekendu doszło do trzech wypadków, w tym jeden w Płocku i dwóch w powiecie, Odnotowano 19 kolizji w Płocku i ośmiu w powiecie. Do izby wytrzeźwień trafiło 21 osób.

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji