2°C bezchmurnie

Nowe pojazdy dla płockiej policji

Komenda Miejska Policji w Płocku powiększyła tabor o trzy kolejne samochody. Zakup współfinansowany był przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”. Nowe samochody zwiększą mobilność funkcjonariuszy, a tym samym poprawią ich skuteczność w przeciwdziałaniu przestępczości.

W minionym roku, podczas Święta Policji komendant płocki otrzymał z rąk przedstawiciela PKN ORLEN symboliczny czek na kwotę 130 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone zostały m.in. na wsparcie zakupu nowego taboru samochodowego, zakup paliwa oraz organizację działań profilaktycznych. Dzięki otrzymanym środkom płocka policja mogła zakupić trzy nowe samochody marki opel Astra kombi. Uroczyste przekazanie pojazdów Wydziałowi Ruchu Drogowego odbyło się w piątek, 12 stycznia w Płocku.

Nowoczesne radiowozy są jednym z najistotniejszych elementów w skutecznej walce z tzw. piratami drogowymi – zwłaszcza tymi, którzy mimo swojego nagannego zachowania na drodze, nie reagują na polecenia policjantów wzywające do zatrzymania. Zakupione auta pozwalają na skuteczne prowadzenie ewentualnego pościgu za takimi kierowcami.

Zdaniem Komendy Miejskiej Policji w Płocku, ze statystyk jasno wynika, że to właśnie niebezpieczna prędkość i wymuszanie pierwszeństwa przejazdu są głównymi przyczynami wypadków. Dzięki darowiźnie z Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mogą jeszcze skuteczniej działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Trzy samochody zostały dofinansowane z Fundacji Orlen Dar Serca, natomiast jeden ze środków Starostwa Powiatowego w Płocku i ze środków Samorządu w Słubicach.

Trzy radiowozy trafią do Wydziału Ruchu Drogowego płockiej jednostki, i posłużą policjantom, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Dzięki nowym radiowozom policjanci będą mogli skuteczniej dbać o to bezpieczeństwo zwłaszcza w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Prowadzenie pojazdu z niebezpieczną prędkością jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych – w tym również tych ze skutkiem śmiertelnym.

Czwarty radiowóz będzie wspomagał policjantów pełniących służbę na terenie gmin Gąbin 
i Słubice.

Kluczyki do nowych radiowozów wręczyli dzisiaj Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek, przedstawicielki Fundacji Orlen Dar Serca – Pani Iwona Tandecka i Pani Wioletta Kulpa oraz Wójt Gminy Słubice, Pan Krzysztof Dylicki.

Kapelan płockiej Policji, ksiądz Kanonik Jerzy Ławicki poświęcił nowe pojazdy, które już od dzisiaj będą wspomagały policjantów w służbie.

Nowe pojazdy dla płockiej policji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji