3°C bezchmurnie

Nowoczesna łodź ratunkowa jest już w Płocku

Ambulans wodny to niezatapialna łódź hybrydowa wyposażona w sprzęt i urządzenia równoważne ambulansom drogowym. Pozwala znacznie skrócić czas dotarcia do poszkodowanych i natychmiastowego udzielenia im pomocy, bez konieczności uprzedniego dotarcia do brzegu. Ambulans wodny jest przystosowany do funkcjonowania w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Przystosowany do przewozu trzyosobowego zespołu ratownictwa medycznego oraz  jednego pacjenta na noszach. Wyposażenie przedziału medycznego jest zgodne z normą PN-EN 1789.

Tymi słowami zachęcało Towarzystwo Przyjaciół Płocka do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2017 roku na zakup nowoczesnej łodzi ratunkowej dla płockiego WOPR-u. Łódź nazywa się Herman, ma 7,5 m długości i jednocześnie może zabrać na pokład 10 osób. Łódź jest wyposażona m.in. w sygnalizację uprzywilejowania ( sygnały świetlne i dźwiękowe), reflektor dużej mocy tzw.  szperacz,  echosondę z GPS, łączność radiową i podręczne środki ratownicze. Kosztowała prawie 400 tys. zł.

Klucze do jednostki przekazał ratownikom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – To mieszkańcy zdecydowali o tym, że taka łódź powinna być na wyposażeniu WOPR-u

WIADOMOŚCI, MIASTO PŁOCK - więcej informacji