13°C lekkie zachmurzenie

Obietnice nic nie kosztują

SPOŁECZNE, Obietnice kosztują - zdjęcie, fotografia

Płock przygotowuje się do budowy trzeciego mostu przez Wisłę. Miałby on połączyć Popłacin z ulicą Zglenickiego. Dzięki temu byłby bezpośredni dojazd zarówno do PKN ORLEN jak i do powstającego właśnie Płockiego Parku Technologiczno – Przemysłowego. Wiadomo nawet dokładnie, w którym miejscu most miałby być przerzucony nad rzeką, takie plany istnieją przynajmniej od dziesięciu lat.  Dzięki tej przeprawie można by było bez większych problemów dojechać do Kowala, gdzie w przyszłości ma być skrzyżowanie dwóch najważniejszych w kraju autostrad A1 i A2.

Powyzszy tekst pochodzi z roku 2004. Mnęło dwanaście lat od tego czasu, a trzeciego mostu w Płocku nie widać. Kolejne zbliżające się wybory przypomniały politykom o dawnych obietnicach i znów mówi się głośno o trzecim moście w Płocku. 21 czerwca, podczas obrad Komisji Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej, poruszono sprawę budowy nowego mostu kolejowego dla Płocka. Do porządku posiedzenia dodano wrzutkę na temat apelu Rady Miasta Płocka do Prezesa Rady Ministrów w sprawie wpisania do programu „Mosty dla regionów” remontu płockiego mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego oraz budowy nowej przeprawy kolejowej dla miasta.

Podczas konferencji prasowej w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego została wymuszona odpowiedź na pytanie o trzecim moście w Płocku. - W planach jak dotąd nie zaplanowano budowy trzeciego mostu. Być może powstanie nowy dworzec kolejowy, ale też nie zaplanowano go w projekcie CPK takiej inwestycji.

Naszą propozycją, jako klubu Prawa i Sprawiedliwości jest, aby podczas sierpniowej sesji przedstawić konkretny wniosek, który zostanie złożony do ministerstwa – zaproponowała Wioletta Kulpa.

I tak od Kajfasza do Annasza, Ludzie listy piszą, składają wnioski, inni obiecują, produkują wizualizację, a efektów brak. Najpiękniej Płock wygląda na wizualizacjach.

Na obiecany trzeci most w Plocku  bedziemy czekać jeszcze kilka, a może nawet kilkanaście lat, bo przecież najlepiej sprzedaje się wyborcom obietnice.

Obietnice nic nie kosztują komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji