6°C lekkie zachmurzenie

Obrona Modlina - skąd polecimy na wakacje?

SPOŁECZNE, Obrona Modlina skąd polecimy wakacje - zdjęcie, fotografia

Lotniskiem w Modlinie zajmowała się dzisiaj (9 kwietnia) Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. Stało się to z inicjatywy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, do którego o pomoc zwrócili się mieszkańcy i przedsiębiorcy związani z obsługą podróżnych. Ich niepokój wywołały najnowsze plany państwowego przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, które zamiast w Modlinie, woli inwestować w Radomiu. 

Posłowie i radni województwa mazowieckiego PSL sprzeciwiają się szkodliwym decyzjom strony rządzącej. Podczas prasowego śniadania w Płocku głos na ten temat zabrał radny województwa mazowieckiego, Adam Orliński - to próba reanimacji lotniska, które od lat stoi puste. Dzieje się to kosztem Modlina, które jest impulsem rozwojowym północnego Mazowsza. Aby uniemożliwić rozwój lotniska Modlina, blokuje się jego rozbudowę.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości za publiczne pieniądze, chcą stworzyć z lotniska, z którego nikt nie chce latać, port lotniczy na skalę europejską, jednocześnie chcą tym samym zadusić rozwój Modlina mówił Piotr Zgorzelski, pytając retorycznie czy lepiej dalej jechać do Radomia, czy bliżej do Modlina na lotnisko aby wylecieć na upragniony urlop?.

Właścicielami spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin są: Agencja Mienia Wojskowego (34,43 proc. udziałów), rządzone przez PO-PSL województwo mazowieckie (30,37 proc. udziałów), Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (30,39 proc. udziałów), które zarządza warszawskim Lotniskiem Chopina, oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki (4,81 proc. udziałów). Ten fakt wydaje się jedynym powodem decyzji Prawa i Sprawiedliwości o inwestowaniu w radomskie lotnisko.

Obrona Modlina - skąd polecimy na wakacje? komentarze opinie

  • gość 2018-04-11 12:03:50

    Modlin powinien walczyć! Wsparcie powinien mieć od innych miast właśnie, nie wiem może trzeba jakiś protest zorganizować.. Gdyby entery i inne loty czarterowe latały z Modlina to by było idealnie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji