-0°C pochmurno z przejaśnieniami

ORLEN przyznał stypendia zdolnym płocczanom już po raz dziewiąty

Kiedy: 2017-12-01 , godzina: 12:00 | Gdzie: Szkoła Muzyczna

PKN Orlen - wiadomości ze Spółki , ORLEN przyznał stypendia zdolnym płocczanom dziewiąty - zdjęcie, fotografia

Stypendia zostały wręczone 134 uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i powiatu płockiego. To już dziewiąta edycja programu „Mam pasję powyżej średniej”, w którym do tej pory wyróżniono blisko 1300 stypendystów. Uroczysta gala odbyła się 1 grudnia w Szkole Muzycznej.

 

Akty stypendialne otrzymali uczniowie z Płocka i powiatu płockiego, wśród których są m.in.: czterokrotny zdobywca pierwszego miejsca Mistrzostw Polski w brydżu sportowym, mistrz Polski w Muay Thai, medalistka Mistrzostw Polski w kick-boxingu w formule low-kick i kilkunastu laureatów olimpiad przedmiotowych.

 

- Serdecznie Wam gratuluję i cieszę się, że poprzez stypendia możemy nagrodzić Wasze sukcesy, ale także pomóc w kontynuacji osiągnięć. Pamiętajcie o tym skąd wyszliście i kto się przyczynił do tego, że dziś możecie być na swoim miejscu. Pamiętajcie gdzie jest wasza mała i duża Ojczyzna. To, co dziś macie w głowach i sercach, to wasz kapitał na przyszłość – powiedziała podczas uroczystości Prezes Maria Sosnowska, Członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów PKN ORLEN.

 

O stypendia mogli ubiegać się uczniowie, którzy są zameldowani w Płocku lub powiecie płockim na pobyt stały. Osiągnęli na świadectwie szkolnym za rok 2016/2017 średnią na poziomie minimum 4,3 a także wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi, sportowymi lub naukowymi.

 

Uczniowie dotychczasowych 2 i 3 klas gimnazjów otrzymają stypendium w wysokości 200 złotych miesięcznie, natomiast uczniowie szkół średnich – 300 zł. W ciągu 9 lat trwania programu stypendium otrzymało łącznie 1295 uczniów na łączną kwotę ponad 3 mln zł.

 

Niespodzianką przygotowaną przez PKN ORLEN dla uczestników uroczystej gali był koncert zespołu The MieCze, który zaprezentował popularne utwory muzyki rozrywkowej w nietypowych aranżacjach. Warto w tym miejscu dodać, że zespół ten tworzą dwaj młodzi zdolni płocczanie - Wiktor Mieczykowski oraz Gabriel Czerniejewski. Obaj uczęszczają do Liceum im. W. Jagiełły w Płocku oraz dodatkowo kontynuują naukę w Państwowej Szkole Muzycznej. Dzięki pasji jaką jest muzyka, zdobywają pierwsze nagrody na najważniejszych konkursach muzycznych w kraju i poza granicami. Obydwaj uwielbiają muzykę klasyczną, ale nie stronią od muzyki rozrywkowej. Oficjalnie na scenie zadebiutowali przed liczną publicznością w sierpniu tego roku.

 

PKN ORLEN wraz z korporacyjną Fundacją „ORLEN - DAR SERCA” od wielu lat wspiera społeczność lokalną dofinansowując instytucje kultury, płockie placówki medyczne czy działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Tylko w tym roku dofinansował m.in. działania na rzecz bezpieczeństwa realizowane przez Komendę Miejską Policji w Płocku, tutejszą straż Miejską czy Komendę Państwowej Straży Pożarnej. Wiedząc, jak ważny dla mieszkańców Płocka jest sport, wspiera również piłkarzy nożnych i ręcznych Wisły Płock. Poprawie dostępności do świadczeń medycznych służy wsparcie płockich szpitali, które na przestrzeni ostatnich lat osiągnęło wartość blisko 8,5 mln zł.  Program „Mam pasję powyżej średniej” jest jednym z wielu działań podejmowanych na rzecz wspierania edukacji. Wśród innych wymienić można między wieloletnią już współpracę z Politechniką Warszawską, darowizny na rzecz płockich szkół czy też zainicjowaną w tym roku płocką edycją ogólnopolskiego programu stypendialnego „Mistrzowie Chemii” realizowaną w Technikum Chemicznym im. Ignacego Łukasiewicza.

Biuro Prasowe | Press Office
Obszar Komunikacji Korporacyjnej | Corporate Communication Area
PKN ORLEN S.A.

ORLEN przyznał stypendia zdolnym płocczanom już po raz dziewiąty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się