3°C bezchmurnie

Ostrzeżenie Policji - nie wpuszczaj do domu obcych!

SPOŁECZNE, Ostrzeżenie Policji wpuszczaj obcych! - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj starsza kobieta, mieszkająca w Płocku została okradziona przez 2 mężczyzn, którzy weszli do mieszkania pod pozorem sprawdzenia ciśnienia wody. Po ich wyjściu seniorka stwierdziła brak pieniędzy i biżuterii.

Do jednego z płockich mieszkań, w którym zamieszkuje 90 letnia kobieta zapukało 2 mężczyzn, którzy – jak wynikało z opisu pokrzywdzonej wyglądali na osoby narodowości romskiej. Mężczyźni oświadczyli, że są pracownikami Wodociągów i chcą sprawdzić ciśnienie wody. Kobieta wpuściła ich do mieszkania. Jeden z mężczyzn wraz z kobietą sprawdzał ciśnienie wody, natomiast drugi wykorzystując nieuwagę domowniczki przeszukał mieszkanie i ukradł pieniądze i biżuterię. Dopiero po wyjściu mężczyzn kobieta stwierdziła że została okradziona i powiadomiła o tym fakcie Policję.

Jest to drugi w krótkim czasie przypadek, kiedy starsza osoba wpuszcza do mieszkania obce osoby mówiące o tym, że sprawdzają ciśnienie wody. W związku z tym zdarzeniem policjanci ponownie przypominają, że nie należy wpuszczać do domu osób obcych. Jeżeli osoby przedstawiają się, że są z wodociągów, zakładu energetycznego, administracji osiedla lub z Policji, domownik ma pełne prawo zażądać od tych osób identyfikatora, na którym będzie pieczątka instytucji i numer telefonu, imię i nazwisko pracownika. Domownik może zadzwonić do administracji osiedla i dowiedzieć się czy faktycznie ktoś prowadzi jakąś kontrolę na osiedlu, może również zadzwonić na Policję i sprawdzić, czy osoba o danym nazwisku jest policjantem i czy powinna prowadzić jakiekolwiek czynności w naszym mieszkaniu.

źródło: KMP

Ostrzeżenie Policji - nie wpuszczaj do domu obcych! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji