2°C bezchmurnie

Otwarty Puchar Polski w kickboxingu - Węgrów

sport, Otwarty Puchar Polski kickboxingu Węgrów - zdjęcie, fotografia

Węgrów był tegorocznym organizatorem Otwartego Pucharu Polski kadetów i kadetek: młodszych 10-12 lat i starszych 13-15 lat oraz juniorów i juniorek w kickboxingu w formule light-contact. Współzawodnictwo odbywało się na trzech matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się 172 uczestników reprezentujących 33 kluby z całej Polski. W turnieju była możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych w swojej i jednej wyżej.

 

Płoccy zawodnicy skorzystali z takiej możliwości. Miasto reprezentowali dwaj zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock, kadet młodszy: Olivier Baranowski kat. wag. – 37kg i – 42kg, i junior Sebastian Denst w kat. wag. – 79kg i – 84kg. Wartym podkreślenia jest fakt że obaj zawodnicy byli debiutantami w tej formule walki, ponieważ dotychczas startowali wyłącznie w formule pointfighting. Olivier po efektownym zwycięstwie przed czasem przewagą techniczną nad zawodnikiem gospodarzy z klubu WKS „Sfinks” Węgrów później w walkach półfinałowych uległ tegorocznym mistrzom polski zajmując dwa trzecie miejsca zdobywając dwa brązowe medale.

Sebastian z kolei zajął jedno miejsce drugie i jedno miejsce trzecie tym samym zdobywając medal srebrny i brązowy. Gdyby nie bolesna i uciążliwa kontuzja która przytrafiła się mu w pierwszej walce mogło być jeszcze lepiej bo widać było w jego walkach potencjał.

Wyjazd i uczestnictwo zawodników klubu w turnieju w całości sfinansowany został przez UMP w postaci dotacji udzielonej klubowi biorącemu udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017r.

Dla zainteresowanych treningami w klubie kontakt tel. 601 437 068.

Otwarty Puchar Polski w kickboxingu - Węgrów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji