3°C bezchmurnie

Płocki raport drogowy 22 stycznia 2018

Kiedy: 2018-01-22 , godzina: 06:00

SPOŁECZEŃSTWO, Płocki raport drogowy stycznia - zdjęcie, fotografia


Informujemy, gdzie w dniu 22 stycznia będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla ruchu odcinki ul. Wiadukt, Rybaki.

 

Bieżące naprawy jezdni i chodników nie będą dziś prowadzone ze względu na warunki atmosferyczne.

 

Obwodnica Płocka – II etap – ul. Bielska

W piątek 22 grudnia o godz. 10 została udostępniona dla ruchu ul. Bielska. Ruch pojazdów Drogą Krajową nr 60 jest skierowany na nowy wiadukt drogowy nad obwodnicą Płocka (II - etap). Zamknięte dla ruchu pozostają łącznice ul. Bielskiej z obwodnicą oraz droga techniczna po której prowadził objazd. Do ruchu zostało udostępnione rondo na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Wiadukt. W rejonie Cmentarza Komunalnego nastąpiła zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Sierpeckiej (sygnalizacja świetlna, lewoskręt w ul. Sierpecką). Udostępniona dla ruchu jest ul. Wiadukt - uwaga - wyłącznie wyjazd z ul. Wiadukt w ulicę Bielską; na ul. Wiadukt wciąż trwa budowa! Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

 

ul. Rybaki

W związku z rewitalizacją bulwarów wiślanych od 3 października ul. Rybaki została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Kawieckiego do amfiteatru. Dojazd do amfiteatru, Morki, zalewu Sobótka jest możliwy wyłącznie od ul. Parowa i Szpitalnej. Prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

 

Pasaż Roguckiego

W związku z realizacją inwestycji pod nazwą "Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku" Pasaż Roguckiego jest terenem budowy i pozostaje zamknięty dla ruchu pieszych. Prosimy o zachowanie ostrożności i niewchodzenie na teren budowy. Zgodnie z umową termin zakończenia inwestycji to 30 maja 2018 r.

 

Zmiana organizacji ruchu na Kostrogaju

W związku z realizacją inwestycji drogowej "Rozbudowa ulicy Przemysłowej i przebudowa ulicy Kostrogaj wraz z niezbędną infrastrukturą w celu udostępnienia terenów inwestycyjnych na Osiedlach: Łukasiewicza i Trzepowo" na ulicach: Wiadukt, Kostrogaj, Przemysłowa zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Od 3 stycznia wyłączony z ruchu został prawoskręt (prowadzący bazy PSP w kierunku stadionu) oraz pas, służący do jazdy na wprost (w kierunku ul. Tysiąclecia). Czynny jest tylko lewoskręt, z którego można teraz jechać w każdym kierunku. Aby upłynnić ruch pojazdów opuszczających Kostrogaj - drogowcy zmienili cykl pracy sygnalizacji świetlnej.
Wyłączenie podyktowane jest koniecznością zbudowania kanalizacji oraz włączenia jej do istniejących kolektorów w ul. Narodowych Sił Zbrojnych, a to zaś oznacza konieczność wykonania głębokich wykopów.

Zgodnie z umową przebudowa ulic na Kostrogaju zakończy się latem 2018 r. Kontrakt ten opiewa na 24,5 mln zł, z czego 10,5 mln zł wynosi dotacja z Unii Europejskiej. W ramach  zadania nastąpi rozbudowa ciągu drogowego ulic: Kostrogaj i Wiadukt w zakresie przebudowy jezdni, chodników, oświetlenia ulicznego, budowy parkingów, drogi rowerowej i kanalizacji deszczowej. Ponadto w ramach zadania zostanie przebudowana ulica Przemysłowa na odcinku od ulicy 11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Kostrogaj w zakresie jezdni chodników, zatok postojowych, budowy drogi rowerowej i kanalizacji deszczowej. 

 

ul. Długa - czasowa organizacja ruchu - obwodnica Płocka - III etap

W poniedziałek 26 czerwca została wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. Długiej w związku z budową III etapu obwodnicy północno-zachodniej Płocka.

W rejonie budowanego węzła „Długa” zostały wprowadzone:

  • zwężenie jezdni,
  • ograniczenie prędkości do 30km/h,
  • zakaz wyprzedzania,
  • zakaz ruchu pieszych.
  •  

Apelujemy o stosowanie się do nowej organizacji ruchu i zachowanie ostrożności.

Płocki raport drogowy 22 stycznia 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZEŃSTWO, MIASTO PŁOCK - więcej informacji