13°C lekkie zachmurzenie

Płyta Nieznanego Żołnierza w remoncie

Płyta Nieznanego Żołnierza znajdująca się przy budynku Odwachu została odsłonięta w 1966 roku. Zaprojektował ją Stanisław Lisowski, a ufundowali sami mieszkańcy Płocka, by uczcić pamięć osób, które walczyły o wolność Ojczyzny. Napis na tablicy brzmi: „Bohaterom poległym o wolność Ojczyzny"

O remoncie miejsca oznaczonego jako Miesce Pamięci Narodowej mowiło się i pisało od wielu miesięcy. W dniu dzisiejszym pojawiło się ogrodzenie, zaczyna się remont. Ze względu na urny znajdujące się pod płytą, być może niezbędne okaże się badanie archeologa. 

Termin zakończenia to 31 października, tak aby płyta została odnowiona przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości - informuje Małgorzata Palusińska z  UMP. Zaplanowano wymianę lastrikowych elementów stopni schodowych, płyt oraz postumentu (pod pamiątkową płytą) na elementy kamienne, renowacja pamiątkowej płyty, przebudowa nawierzchni z kostki brukowej i istniejącej kwiatoniery, wymiana przyłącza gazowego do zasilania znicza, oczyszczenie oraz odnowienie masztu flagowego oraz stojaków do wieńców.

 

Należy zatem postawić sobie pytanie, co z Odwachem?. Odwach powinien być również odnowiony z zewnątrz i wewnątrz, oraz winien być lepiej wykorzystany do celów społecznych.

Płyta Nieznanego Żołnierza w remoncie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

WIADOMOŚCI, os.STARE MIASTO - więcej informacji