3°C rozproszone chmury

Podsumowanie działań „Sprawny samochód – bezpieczny

NA SYGNALE, Podsumowanie działań „Sprawny samochód bezpieczny - zdjęcie, fotografia

W „Dniu bezpiecznego kierowcy”, który obchodzony był wczoraj, płoccy policjanci prowadzili działania kontrolne stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach w Płocku i powiecie płockim. Funkcjonariusze niestety stwierdzali nieprawidłowości w tym zakresie.

„Sprawny samochód – bezpieczny kierowca”, to hasło które przyświecało wczorajszym działaniom prowadzonym przez płockich policjantów. Hasło jest bardzo wymowne, gdyż trudno mówić o bezpiecznym kierowcy, który porusza się niesprawnym samochodem. Wczoraj dodatkowo obchodzony był również „Dzień bezpiecznego kierowcy”.

Mając na względzie dbałość o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów oraz innych użytkowników drogi, policjanci z płockiej drogówki prowadzili wczoraj kontrole stanu technicznego pojazdów poruszających się po naszych drogach.

Funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 57 kontroli stanu technicznego pojazdów. W ramach kontroli policjanci sprawdzali stan opon w samochodach oraz ich oświetlenie, czyli jedne z najważniejszych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo podróżowania. Policjanci prowadzili także kontrole trzeźwości kierowców.

Niestety w sześciu przypadkach stwierdzone zostały nieprawidłowości w zakresie stanu technicznego samochodów, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego powoduje, że kierowca, który dalej chce użytkować swój pojazd musi usunąć nieprawidłowości, po czym wykonać badanie techniczne i z zaświadczeniem stwierdzającym sprawność pojazdu może odebrać dowód rejestracyjny z wydziału komunikacji, w którym został on wydany.

W ten sposób funkcjonariusze ograniczają fakty poruszania się po drogach niesprawnych pojazdów, a tym samym działają w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Chcąc uniknąć zatrzymania dowodu rejestracyjnego z powodu złego stanu technicznego, warto zadbać na co dzień o swój pojazd, a na pewno z tego tytułu nie będzie żadnych nieprzyjemnych sytuacji podczas policyjnych kontroli drogowych.

Podsumowanie działań „Sprawny samochód – bezpieczny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji