13°C lekkie zachmurzenie

Podsumowanie majowego weekendu

NA SYGNALE, Podsumowanie majowego weekendu - zdjęcie, fotografia

Płoccy policjanci podsumowali miniony majowy weekend. Na drogach Płocka i powiatu doszło do zdarzeń drogowych, w których niestety zginęli ludzie. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drogach i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Tegoroczne działania Policji związane z majowym weekendem trwały ponad tydzień. W ramach działań, na drogach było więcej niż zazwyczaj patroli ruchu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które należą do szczególnie niebezpiecznych i mogą przyczynić się do powstania zdarzeń drogowych – również tych tragicznych.

W tym roku podczas weekendu pogoda sprzyjała podróżowaniu, co niestety powodowało, że kierowcy chętniej wciskali pedał gazu w swoich samochodach. Wysokie temperatury na zewnątrz powodowały również zmęczenie kierowców w samochodach i opóźnione reakcje kierowców na pojawiające się sytuacje na drogach. Kolejne utrudnienia, to wzmożony ruch pojazdów i związane z tym korki na ulicach i drogach, powodujące frustrację kierowców i w konsekwencji nieprzemyślane, niebezpieczne manewry na drogach.

Wszystkie te czynniki powodowały, że mimo dobrych warunków atmosferycznych, warunki ruchu na drogach już do tak dobrych nie należały. Policyjne statystyki z całego kraju nie są optymistyczne.

Płoccy policjanci również podsumowali miniony, majowy weekend. W Płocku i powiecie płockim doszło do 7 wypadków drogowych i 55 kolizji. W wypadkach zginęły 2 osoby a 6 zostało rannych. Funkcjonariusze ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30.04. w miejscowości Karwosieki Cholewice, na drodze powiatowej. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem dostawczym renault master wyprzedzał w rejonie skrzyżowania rowerzystę, który skręcał w lewo. W wyniku tego manewru rowerzysta został uderzony przez samochód i zginął na miejscu.

Drugie zdarzenie miało miejsce pierwszego maja w Karsach, w gm. Drobin, na drodze gminnej. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem audi, na łuku drogi zjechał z tej drogi i uderzył w drzewo. Kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników drogi o rozwagę i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają również, że prowadzenie pojazdu z niebezpieczną prędkością lub pod wpływem alkoholu oraz nieprawidłowo wykonywane manewry i wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to główne przyczyny zdarzeń drogowych, w których bardzo często giną ludzie.

Każda śmierć na drodze to przede wszystkim tragedia dla najbliższej rodziny, ale jest to również dożywotni wyrok dla sprawcy wypadku śmiertelnego, który każdego dnia będzie budził się ze świadomością, że przez swoją bezmyślność na drodze spowodował śmierć innej osoby.

Podsumowanie majowego weekendu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji