3°C bezchmurnie

Pointfighting Grand Prix w Świdniku

sport, Pointfighting Grand Świdniku - zdjęcie, fotografia

W Świdniku rozegrany został turniej kickboxingu Pointfighting Grand Prix mający oficjalną rangę Otwartego Pucharu Polski kadetów i kadetek: młodszych 10-12 lat i starszych 13-15 lat oraz juniorów i juniorek w kickboxerskiej formule pointfigting.

Współzawodnictwo odbywało się na trzech matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się więcej niż w roku ubiegłym bo 229 uczestników reprezentujących 22 klubów z całej Polski. Wśród nich nie byli zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock,

Kadet starszy Emil Dłużniewski kat. wag. +69kg debiutujący w zawodach sportowych oraz junior Rafał Dobies, kat. wag. -74kg i 79kg. Była możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych w swojej i jednej wyżej dlatego niektórzy bardziej doświadczeni zawodnicy skorzystali z takiej możliwości.

Rafał w kategorii wagowej -74kg ulegając w walce finałowej Kacprowi Kołodziejczyk, Klub Sportowy „Orient” Częstochowa. Tegorocznemu mistrzowi Polski w tej formule walki zajął drugie miejsca zdobywając srebrny medal, natomiast w wyższej kat. wag. zajął pierwsze miejsce.

Emil w pierwszej walce będącej przed walką dającą zwycięscy wejście do ćwierćfinału uległ nieznacznie bo zaledwie dwoma punktami przy wyniku 5:7 Oskarowi Amanowicz z klubu sportowego Tang Soo Do Pionki. W efekcie zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji zajmując dalsze miejsce po za ósemką. Zapłacił tzw. „frycowe” debiutanta, ale było to dla niego cenne doświadczenie.

Dla zainteresowanych treningami w klubie kontakt tel. 601 437 068.