2°C bezchmurnie

Pomerania Open Episode XI - Dwa medale zawodników klubu LKS„Puncher”Płock

sport, Pomerania Episode medale zawodników klubu LKS„Puncher”Płock - zdjęcie, fotografia

W miniony marcowy weekend w Pommernhalle Seebad Ahlbeck (Niemcy) rozegrany został międzynarodowy turniej w Taekwondo Olimpijskim WTF - Pomerania Open Episode XI. Ze względu na ograniczone możliwości wielkości hali mogącej zmieścić max. 5 pełnowymiarowych mat organizator zastrzegł że ogranicza liczbę startujących zawodników do max. 400 osób tym samym decydować miała kolejność zgłoszeń. Jednak ostatecznie do turnieju łącznie zgłosiło się mniej uczestników reprezentujących 22 kluby z Niemiec, Polski i Białorusi. Dlatego współzawodnictwo odbywało się na czterech matach jednocześnie. śród nich byli dwaj zawodnicy Płockiego klubu LKS „Puncher”, Rafał Dobies i Piotr Maślanka.

Obaj płocczanie rywalizowali w kategorii wiekowej seniorów w konkurencji walk pełno kontaktowych kyorugi. Rafał pierwszo roczny młodzieżowiec posiadający stopień 5 kup (zielony pas z niebieską belką), zadebiutował w trudnym współzawodnictwie z seniorami. Zatrzymał się na walce półfinałowej w której musiał uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego przeciwnika ze Niemiec i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji, ciesząc się jednocześnie z zdobytego brązowego medalu. bardziej doświadczony Piotr Maślanka po błyskawicznym półfinałowym zwycięstwie nad zawodnikiem gospodarzy w finale po trzech zaciętych rundach uległ Georgowi Reddemannowi 2 dan (czarny pas) reprezentantowi Niemieckiego klubu Taekwondo Anklam, zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal.

Wart podkreślenia jest fakt że płocczanie nie byli w swoich optymalnych formach które szykowane są na mające nastąpić w późniejszym okresie zawody Mistrzostw Polski, turniej był kolejnym sprawdzianem a więc krokiem w realizacji przygotowań do MP. Płocczanom przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi w tej dyscyplinie i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia (pasy w taekwondo).

W działającej w klubie LKS „Puncher” Płock dopiero od dwóch lat sekcji taekwondo olimpijskiego, po ubiegłorocznych sukcesach w zawodach rangi mistrzowskiej w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików, kadetów, juniorów, i młodzieżowców w tym roku przyszedł czas na seniorów, którzy zdobyli pierwsze medale dla klubu w tej kategorii wiekowej.

Dla zainteresowanych treningami w LKS „Puncher” kontakt z trenerem tel. 601 437 068.

Pomerania Open Episode XI - Dwa medale zawodników klubu LKS„Puncher”Płock komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji