6°C lekkie zachmurzenie

Pomnik UNICEF w Płocku

Pomnik został postawiony przy zajeździe Rybaki w 1979 roku, wzniesiony w celu uczczenia dokonań UNICEF jako organizacji młodzieżowej agendy ONZ. 

Zamierzeniem autora pomnika było przedstawięnie dziecięcych rąk trzymających kulę ziemską. Kula ziemska została sradziona.

Każdego roku UNICEF organizuje akcję "UNICEF na Dzień Dziecka", skierowaną do dzieci przebywających w szpitalach i hospicjach. Udział w niej wzięło kilkadziesiąt firm, których zaangażowanie i chęć sprawienia radości chorym dzieciom w tym szczególnym dniu pozwoliły przekazać zabawki aż 17 placówkom w całej Polsce. W roku 2009  do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przekazano zabawki dla 2 oddziałów. Udział w niej wzięło kilkadziesiąt firm, których zaangażowanie i chęć sprawienia radości chorym dzieciom w tym szczególnym dniu pozwoliły przekazać zabawki aż 17 placówkom w całej Polsce.

Kilka szkół w Płocku współpracuje z UNICEF. m.in.  W listopadzie 2010 r. Szkoła pdstawowa Nr 23, która przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF, który zrzesza szkoły chcące aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych przygotowanych przez UNICEF oraz włączające się w akcje humanitarne dedykowane najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Pomnik ustawiony w 1979 roku jest w opłakanym stanie. Czy wróci do dawnej świetności?. Zmienia się ulica Rybaki, Czas pomyśleć o ciekawsze rozwiązanie przestrzeni publicznej w pobliżu, w tym w/w pomnika

WIADOMOŚCI, MIASTO PŁOCK - więcej informacji